PFL Sombor: Pobedom uveličali slavlje u Čonoplji

Fudbaleri čonopljanske Sloge, odigrali su u nedelju, pred svojim navijačima, poslednji prvenstveni suret u Ligi Područja, i već od naredne jeseni, ljubitelji fudbala u ovome selu gledaće utakmice svojih ljubimaca u društvu klubova Bačke Zone. Na najlepši mogući način, visokom pobedom nad bačkobrestovačkim BSK-om, spuštena je zavesa na jednu uspešnu godinu, a radost i veselje , fudbaleri su podelili sa svojim navijačima posle poslednjeg zvižduka sudije Halera iz Sombora, koji je vodio ovaj susret Sloge i BSK-a. Bila je to utakmica koju su čekali i fudbaleri Sloge i njihovi navijači, jer većina predhodnih protivnika ,na utakmicu u Čonoplji, je dolazila sa jedva prvim sastavom, ili sa dva ili tri igrača manje, pa je izostajao onaj pravi susret ravnopravnih ekipa. Fudbaleri BSK-a izgubili su poslednjih sedam utakmica u prvenstvu,a zahvaljujući zalihama od jeseni, spasili su se ispadanja iz Lige.Na utakmicu sa prvakom, trener BSK-a , Milorad Ćurčija imao je na raspolaganju dovoljan broj igrača,a domaćin je zadnji susret sezone odigrao bez standardnih Pešića i Rajčanjija.

Slevko Zobenica predao je pehar kapitenu Vidoviću za osvojeno prvo mesto ekipe SLOGE u sezoni 2014/15

Utakmica je igrana po sparnom vremenu i dobrom terenu,a postignuti rezultat , i pobeda domaćina , bilo je nešto što se i očekivalo na zatvaranju sezone. Svečanom predajom pehara , kojeg je ispred Područnog fudbalskog Saveza, uručio Slavko Zobenica, kapitenu Sloge, Branku Vidoviću, za osvojeno prvo mesto, započeo je ovaj susret pred oko 150 gledalaca. Još jedan znak pažnje, i gest rukovodstva Sloge i njenih fudbalera, upriličen je pre početka utakmice, kada je član uprave Kukić, predao uramljeni dres šampionske Sloge glavnom sponzoru i vlasniku firme „Tepkos“, koja je tokom minule godine mnogo učinila za ovaj klub i skok čonopljanskog fudbala u opštini, i njegovog podizanja na viši nivo.

Što se tiče samog meča, on je bio pravi prvenstveni, sa dosta trčanja, šansi, i na kraju golova, jer su se mreže tresle sedam puta,a publika je sa uživanjem ispratila svaki gol njihovih ljubimaca. Počelo je već u 6 minuti,a strelac je bio Dragan Hoscieslavski, posle kornera, kojeg je dobro izveo bek Lovrić. U 21 minutu, jedan je šut Vuka Ninkovića zagrejao , najpre dlanove golamna Tešića, a potom i navijača Sloge. Isti je igrač srušen u šesnaestercu gostiju u 28 minutu, a sa bele tačke , Radojičić je poduplao prednost domaćina. Najlepši gol na utakmici postigao je Čuljak iz ekipe BSK-a, koji je jedan slobodan udarac sa oko trideset metara, pretvorio u gol, i smanjio na 2:1.Bilo je to minut pre odlaska na odmor,a već u trećoj minuti nastavka, mladi Marinković pronalazi šupljinu u odbrani domaćina i izjednačuje rezultat na 2:2.Kratko je trajala radost gostiju, jer je Vuk Ninković ponovo uputio oštar udarac ka golu Tešića, koji odbija loptu , na koju natrčava Sekulić i glavom je smešta pod prečku za 3:2. Rebić Marko, ili poznatiji kao „Kićo“, beži svojim čuvarima i pored Tešića pogađa mrežu za 4:2,a tri minuta kasnije, tačnije u 75 minutu, akciju fudbalera Sloge,nesebičnim dodavanjem Purića, završava Željko Jezdić i postavlja konačnih 5:2.

Drugi gol na utakmici za domaćine dao je Radojičić iz penala u 28 minutu

Poslednjih 90 minuta područne utakmice, koja je igrana u Čonoplji, nije bilo teško za suditi jer su se akteri držali fer-pleja, tako da sudija Haler iz Sombora sa svojim pomoćnicima, i nije imao težak zadatak , a ostaje nejasno zašto se utakmica završila pet minuta pre njenog regularnog isteka, ne računajući još i nadoknadu vremena za izvršene izmene fudbalera.

Šampioni PODRUČNE LIGE SOMBOR - SLOGA /ČONOPLJA/

PODRUČNA LIGA SOMBOR SLOGA-BSK 5:2 (2:1)

Čonoplja, 14. Juna 2015 godine. Igralište Sloge. Gledaslaca 150. Sudija : Haler. Pomćnici Vračar i Kiršner (Svi iz Sombora) Delegat : Kekić (Čonopla) Strelci Hoscieslavski u 6, Radojičić u 28 iz penala, Sekulić u 50, Rebić u 72 i Jezdić u 75 za Slogu , a Čuljak u 44 i Marinković u 48 za BSK. Žuti kartoni Ninković i Sekulić (Sloga),a Mitrović i Bagić(BSK). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Ninković (Sloga)

SLOGA : Tepavac, Rakas (Barić),Lovrić, Konjović, Vidović, Sekulić, Radojičić(Rebić), Purić, Hoscieslavski( Jezdić), Ninković i Tubić.

BSK: Tešić, Hinić (S. Beljanski), Savić, Bagić, Pelengić, Đurđević, D. Beljanski (Mitrović), Ćurčija(Ganić), Ćuljak, Marinković i Korać.