Posle dva meseca IMT pobedio kod kuće

IMT je dočekao Jagodinu rešen da nakon tri poraza i remija kod kuće najzad osvoji tri boda. Zanimljivo je da su poslednji put trijumfovali na stadionu kraj hale ˝Ranko Žeravica˝ još 5. septembra kada im je gost bio pirotski Radnički.
Posle početnog ispitivanja snaga IMT preuzima inicijativu, a Stefanović u 16. minutu upućuje prvi ozbiljan udarac na gol gostiju sa oko 20 metara. Međutim nije podesio nišanske sprave, lopta odlazi iznad gola. Sa iste razdaljine Dimitrić u 24. minutu iskušava golmana gostiju Vesića, koji se istakao odbranom. Dva minuta kasnije i Fofana šutira glavom sa nekih 8 metara, pravo Vesiću u naručje.

Napadi IMT-a se smenjuju jedan za drugim, a u 38. minutu Zorić je najviši u skoku i šutira glavom, na putu do gola lopta udara Stojkovića u ruku i to je jedanaesterac. Stefanovićevu loptu sa penala, Vesić hvata ˝živu˝.  Umalo to gosti nisu kaznili samo 3 minuta kasnije, Ristić je uputio dobar udarac sa 13-14 metara, sada se odbranom istakao domaći golman Mićović. Konstantni napadi ˝traktorista˝ su urodili plodom u 44. minutu. Dimitrić je podigao loptu preko igrača odbrane Jagodine, a Terzić sa 14 metara hvata volej, lopta je liznula prečku i završila u mreži.

Gosti u drugo poluvreme ulaze puno angažovanije i propuštaju da realizuju dve dobre prilike. Medić se u 58. minutu lepo namestio na 22-23 metra od gola i uputio jak šut, lopta je prohujala iznad prečke. Potom je Ristić 2 minuta kasnije pokušao da iznenadi Mićovića šutem sa 7-8 metara iskosa, međutim ˝Čukino dete˝ je ostao nesavladan.

Pritisak gostiju je popustio nakon petnaestak minuta, a IMT je veliku šansu da poveća vođstvo imao u 66. minutu. Fofana sjajno reaguje i šutira iz okreta sa oko 10 metara, lopta nije pronašla metu, završava neki centimetar iznad prečke. Do kraja utakmice je viđena rastrzana igra, puno sadržajnije je bilo prvo poluvreme. Taj utisak nije popravio ni drugi pogodak domaćih minut pre kraja. Naime, brzonogi Terzić je lako prevario Jovančića u kaznenom prostoru kome nije ništa drugo preostalo nego da ga ruši. Ovaj put se Marković prihvatio obaveze da izvede najstrožu kaznu i bio je veoma siguran, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu gola.

Ovom pobedom kod kuće, nakon dva meseca posta, IMT se popeo na 12. mesto sa 16 bodova, dok je Jagodina ostala na 6. mestu sa 20 bodova. Narednog vikenda IMT gostuje u obližnjem Pančevu kod Železničara, dok Jagodina dočekuje Radnički Pirot.

IMT - JAGODINA 2:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelovski Novica. PO.SUDIJE: Beljin Goran i Tomović Bojan. STRELCI: Terzić 44.min i Marković 89.min (k.u.) (IMT). ŽUTI KARTONI: Marković (IMT), Divac i Plavšić (Jagodina).
IMT: Mićović, Zorić, Vukašinović, Stefanović (Čordašić), Terzić, Damjanović, Džinović, Đuričković, Bajić (Lazović), Dimitrić (Marković), Fofana (Peralović).
JAGODINA: Vesić, Spasojević, Stojković, Jovančić, Ristić (Pavlović), Ilić, Medić, Divac, Plavšić (Stamenković), Milić, Petrović.