Đurđević koban po Tutince

Fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice vratili su se na pobedničke staze. Izabranici trenera Miroslava Stakića su današnjom pobedom u susretu sa ekipom Tutina, rezultatom 2:1 (2:0), okončali niz od tri uzastopne utakmice bez trijumfa i sprečili dalje poniranje na tabeli.

Sušičane je do šeste pobede u sezoni predvodio iskusni golgeter Nenad Đurđević, koji je sa dva svoja pogotka u 5. i 38. minutu najavio trijumf srpskoligaša sa Sušičkog brda.

Gosti iz Tutina su u 77. minutu smanjili zaostatak preko Smajovića, ali nedovoljno da izbegnu svoj četvrti uzastopni, a ukupno deveti poraz u ovom rangu takmičenja.

Sušica je nakon današnje pobede napredovala za dva mesta na tabeli i trenutno je deveta sa 23 boda.

U narednom, 16. kolu, koje je na programu idućeg vikenda, ekipu trenera Miroslava Stakića očekuje gostovanje Takovu u Gornjem Milanovcu.

SUŠICA - TUTIN 2:1 (2:0)

Stadion:
 FK Sušica. Gledalaca: /. Sudija: Nikola Petrović (Gornji Milanovac). Strelci: Đurđević u 5. i 38. minutu za Sušicu, a Smajović u 77. minutu za Tutin. Žuti kartoni: Marković, Đukić, Petrović (Sušica), Kurti, Terzić (Tutin).

SUŠICA: Pešić, Marković, Jovović, Đurđević, Vulić (od 90. Kukić), Cvijović, Obradović (od 81. Kostić), Đukić, Petrović (od 78. Baroš), S. Božović, Ljubisavljević.

TUTIN: Simić, Ilić, M. Hot (od 56. Ibrahimović), Izberović, Idrizović, Smajović, Šutić (od 78. Dacić), Marovac, Dedeić (od 56. A. Hot), Kurti (od 78. Joković), Terzić.

Budućnost (A) 0 : 3 Jedinstvo
Mačva 1929 4 : 1 Šumadija (A)
Gruža 2 : 0 Železničar (L)
Jošanica 0 : 2 Smederevo 1924
Sloga (P) 4 : 0 Bane 1931
Trepča 1 : 1 Takovo