Leotar za kraj polusezone naneo najteži poraz Slaviji ove godine

Fudbaleri Leotara su u prvom meču posljednjeg kola jesenjeg dijela Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju na svom terenu sa ubjedljivih 4:0.

Postojala je na terenu samo domaća ekipa, pa iako je Slavija i ovaj put imala posjed lopte na svojoj strani, to ni ovu utakmicu nisu uspjeli da materijalizaju kroz konkretne šanse, pa je i kraj polusezone prošao onako kako je trajala i čitava, sa teškim ulascima u šanse i još težom efikasnošću. Samo, za razliku od ranijih utakmica ovaj put je popustila i odbrana, pa su primljeni golovi koji su doveli do poraza.

Leotar je zaprijetio prvo preko Danila Šipovca. Mladi napadač je najavio da je raspoložen za igru, lopta je otšla pored gola. U osmoj minuti uslijedila je brza akcija Trebinjaca, Danila Šipovca u kaznenom prostoru ruši Rade Bojanić, a sudija Vukojević pokazuje na penal. Loptu je uzeo Lazar Zečević i pogodio za vodstvo Trebinjaca.

Nije nakon toga gola bilo nekih prevelikih šansi, a onda u 36. minutu Leotar dolazi do vodstva od 2:0. Ponovo je Danilo Šipovac u glavnoj ulozi, ovaj put je sa lijeve strane, utisak je, imao namjeru da centrira, ali je lopta odsjela u mreži Ivana Trifkovića.

Jedini šut u prvom poluvremenu Slavija je imala u finišu prvog poluvremena. Vučina Šćepanović je iz slobodnog udarca centrirao, Rade Bojanić je bio najviši u skoku, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Rista Perišića, kojem je to ujedno bila i jedina intervencija u ovom meču.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Leotar stiže i do trećeg gola. Lazar Zečević je izveo korner, a najspretniji u kaznenom prostoru bio je Zoran Milić koji pogađa za 3:0. Jasno je tada bilo da će pobjeda ostati u Trebinju, a nekako je i entuzijazam gostiju tada dodatno splasnuo, ako ga je i bilo pred start drugog dijela nakon zaostatka od dva gola.

Leotar je pokušao da priprijeti još neki put, a do četvrtog gola su stigli u 75. minutu. Najbolji pojedinac Leotara danas, Danilo Šipovac, se odlučio na šut, nije to bio neki najbolji šut, ali odužio mu se i Ivan Trifković slabom reakcijom, te je lopta odsjela u mreži.

Poslije toga, utakmica se potpuno smirila, oba trenera su izvršila po pet izmjena, a do kraja meča bilježimo još samo direktan crveni karton Aleksandra Pušare zbog starta nad Šipovcem, pa su i jedni i drugi meč završili sa desetoricom jer Danilo Šipovac nije mogao da nastavi meč.

Leotar polusezonu završava sa 24 boda, sa po šest pobjeda i remijia, te tri poraza, dok Slavija sa ovim najtežim porazom polusezone završava prvih 15 kola sa 19 bodova i sa po četiri pobjede i poraza, te čak sedam remija.

LEOTAR – SLAVIJA 4:0 (2:0)
Stadion "Police", Trebinje. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Strijelci: 1:0 Zečević 9 (p), 2:0 Šipovac 36, 3:0 Milić 47, 4:0 Šipovac 75. Žuti kartoni: -. Crveni kartoni: Aleksandar Pušara (Slavija) 85.

LEOTAR: Perišić, Andrić (od 78. Polić), Šešelj, Paranos, Ristić (od 80. Koprivica), Mlić (od 69. Repović), Đurić, Aćimović (od 69. Medan), Šipovac, Ateljević, Zečević (od 78. Skulić) Trener: Oleg Ćurić

SLAVIJA: Trifković (od 78. Savić), Bogučanin (od 56. Kovačević), Popović, Babić, Arbinja (od 56. Škobo), Perović, Šćepanović, Bogićević, Bojanić (od 82. Pušara), Mandić, Bjeloš (od 78. Devlić)  Trener: Zoran Erbez

Leotar 4 : 0 Slavija
Borac 0 : 3 Tekstilac
Jedinstvo 2 : 4 Drina
Ljubić 1 : 2 Modriča
Podrinje 0 : 2 Zvijezda 09
Kozara 3 : 1 Sutjeska