Slavija u finišu slomila Ljubića (video)

Fudbaleri Slavije savladali su danas u Istočnom Sarajevu Ljubić sa 3:1 u utakmici 11. kola Prve lige Republike Srpske.

Vrlo sadržajno je bilo prvo poluvrijeme u Istočnom Sarajevu. Kiša koja je sve vrijeme do početka utakmice padala u Istočnom Sarajevu natopila je teren, međutim gledali smo jednu izuzetno zanimljivu utakmicu.

Slavija iz prve prilike na meču dolazi do pogotka. Đorđe Avdalović, inače po prvi put u karijeri je ponio svoju kapitensku traku, u odsustvu Aleksandra Pušare, je asistirao za Dejana Bjeloša, a ovaj je sam izašao na Mihajla Dabića i pogodio lako za 1:0.

Gosti brzo nakon toga uzvraćaju. Aleksandar Žižak je dobio loptu, šutirao sa nekih 13-14 metara iskosa iz kaznenog prostora i pogodio stativu.

Slavija uspjeva da preuzme inicijativu nakon toga i prijetio šutevima sa distance, prvo Adel Ajkunić pokušava, a onda i Đorđe Avdalović. Oba puta je siguran Mihajlo Dabić. Nakon toga fantastičnu šansu ima i Rade Bojanić. Zadavao je glavobolje gostima Adel Ajkunić svojim kornerima, a nakon prvog Rade Bojanić šutira tik pored gola.

Novu fantastičnu šansu Ljubić ima u 21. minutu utakmice. Nakon kornera Duška Subića uslijedila je velika gužva u kaznenom prostoru, Anđelo Guzijan uspjeva da šutira, ali Nedžibović paradom izbacuje to u polje.

Preslikanu situaciju kod prvog kornera Slavija je napravila i kod drugog. Ajkunić je odlično ubacio, ali Avdalović sada šutira tik pored gola.

U 39. minutu vidjeli smo i jednu spornu situaciju koja je poprilično iznervirala domaće. Gosti su dobili faul pred svojim kaznenim prostorom, pokušali su brzo da ga izvedu, to su presjekli domaći fudbaleri, Dejan Bjeloš je dao drugi gol, ali je sudija Stefan Bokić to poništio pokazujući da se lopta kretala. Uzalud su bili protesti domaćih fudbalera, odluka nije promijenjena.

Tri minute kasnije Slavija dobija indirektan udarac. Uhvatio je golman gostiju loptu u ruke nakon što mu je vratio njegov saigrač,  ali je šut Nikole Bjeloša poslije tog indirekta završio preko gola.''

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena Ljubić dolazi do izjednačenja. Ostao je na drugoj stativi zaboravljen Aleksandar Žižak i glavom je jako lijepo pogodio gol Nedžibovića za izjednačenje.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno i interesantno kao prvo. Slavija je ušla sa namjerom da stigne do drugog gola, a gosti zadovoljni bodom su se ipak povukli, nisu bili tako napadački orijentisani kao u prvom poluvremenu i odlično su zatvorili sve prilaze golu. Bilježimo tek pokušaj Nikole Bjeloša, a on odlazi pored gola.

Kako se išlo prema završnici susreta tako su i gosti sve više pokušavali da umrtve igru i svim sredstvima stignu do boda. Gostujući trener je i izveo udarne snage Aleksndra Žižaka, Subića, Borovčanina i Javorca, dok je Regoje na teren poslao iskusnog Milana Muminovića umjesto Nikole Bjeloša, te Bokića umjesto Ajkunića. Rezervisti su bili i protagonisti uzbuđenja u 78. minutu. Milan Muminović i Danko Segić su krenuli na loptu u kaznenom prostoru, došlo je do kontakta, a danas skromni sudija Stefan Bokić koji je poprilično nervirao i domaće i goste je pokazao na penal. Uzalud su bili protesti gostiju, penal je izveden, a Dejan Bjeloš je postigao gol za 2:1.

Drugi gol Dejana Bjeloša na utakmici Slavija - Ljubić.

Posted by Sport DC on Saturday, October 23, 2021

Dok se nije izveo prekid došlo je i do jedne zanimljive situacije na terenu. Danko Segić je došao da protestuje i kod četvrtog sudije i kod prvog pomoćnika, a onda je ušao u raspravu i sa svojim trenerom Milanom Stanivukovićem koji mu je zamjerio neodlučnost da li da krene glavom ili nogom na loptu i što je uopšte ostavio mogućnost sudiji Bokiću da li može da pokaže na bijelu tačku.

Tačku na i u ovom susretu stavio je Amar Beširević svojim prvim golom u dresu Slavije. Milan Muminović je odlično izveo prekid, a štoper Slavije je glavom smjestio loptu u mrežu za 3:1.

SLAVIJA – LJUBIĆ 3:1 (1:1)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 100
Sudija: Stefan Bokić (Bileća)
Strijelci: 1:0 D. Bjeloš 4, 1:1 A. Žižak 45, 2:1 D. Bjeloš 79p, 3:1 Beširević 86
Žuti kartoni: Ajkunić, N. Bjeloš, Babić, Regoje (trener), D. Bjeloš (Slavija), Borovčanin, B. Žižak, A. Žižak (Ljubić)

SLAVIJA: Nedžibović, Baban, Beširević, Popović, Babić, Ajkunić (od 68. Bokić), N. Bjeloš (od 75. Muminović), Avdalović, Bojanić, Mandić, D. Bjeloš

LJUBIĆ: Dabić, Radaković, B. Žižak, Jagodić, A. Žižak (od 72. Grahovac), Subić (od 72. Komlenović), Guzijan, Miljanović, Borovčanin (od 59. Segić), Javorac (od 59. Milanović), Vrebac

Borac 0 : 2 Drina
Modriča 2 : 0 Željezničar Sport Team
Budućnost 1 : 0 Podrinje
Slavija 3 : 1 Ljubić
Kozara 1 : 1 Sutjeska