Osam golova za milionski auditorijum sa Lagatora

Detalj sa meča Loznica - Borac 1926 (foto: infolo.rs)

Bila je ovo najbolja prvoligaška utakmica koju je TV Arenasport prenosio uživo ove sezone. Slika sa Lagatora otišla je u etar a gledaoci kraj malih ekrana su uživali. Sve čestitke zaslužuju fudbaleri obe ekipe. Istorija se ponovila, uvek su utakmice ova dva rivala ovakve još od vremena kada je dres Loznice nosio Dragan Mićić. Bio je ovo predivan ispraćaj starog stadiona Lagator i lep uvod u novi savremeni stadion po UEFA standardima.

Loznica je povela ranim golom Gorana Matića i tako sjajno otvorila meč ali su gosti do 13 minuta preokrenuli preko Kuveljića i Bajića. Nije tu bio kraj golovima u prvom delu igre. Već u 15. minutu Milan Ilić je izjednačio na 2:2, dok je konačan rezultat prvog dela igre postavio Igor Savić u 39. minutu utakmice.

U drugom poluvremenu su dosuđena čak dva jedanaesterca za domaćina. Prvi u 68. minutu,zbog igranja rukom gostujućeg igrača, koji je u pogodak pretvorio Dragiša Komarčević, a drugi u samoj završnici meča kada je konačan rezultat postavio svojim drugim golom Dragiša Komarčević. Pre toga Borac je zahvaljujući pogotku Dragana Radosavljevića u 79. minutu, ponovo bio u vođstvu.
Loznica je ovim bodom zadržala bod prednosti u odnosu na Borac i ostala na sedmom mestu. U narednom kolu Lozničane očekuje gostovanje u Zemunu, dok Borac dočekuje Kolubaru.

Stadion Lagator, Bez prisustva gledalaca, Sudija: Danilo Nikolić. Igrač utakmice: Dragiša Komarčević (Loznica).