Odbojkaši Bečeja povezali dve pobede

Dogovor Bečejaca u tajm autu

Trebalo je sadam kola da se odigra i da odbojkaši Bečeja dočekaju da povežu dve pobede. Posle Šumadije u Aranđelovcu, istim rezultatom 3:1 savladali su kod kuće Topličke vitezove iz Kuršumlije. Bolje ikad, nego nikad. Što ranije to nisu uradili, zasluge ima i žreb, jer su već odmerili snage sa liderom Banatom iz Vršca, drugom ekipom šampionske Vojvodine NS seme, Futogom... Preostala su još četiri kola do kraja jesenje polusezone Prve B lige i biće prilike da se popravi sadašnji saldo od 11 bodova.

Što se tiče okršaja sa "vitezovima", pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Istina, gosti su se dobro držali u prvom setu, ali posle izjednačenja (22:22) usledila je završnica domaćih od 3:0 i prvi set je završen rezultatom 25:22. Slično je bilo i u drugom setu, ali su sada gosti imali bolju zavšnicu i nakon 23:23 osvojili dva poena za pobedu. Prava slika viđena je u naredna dva seta. Razigrali su se momci sa Tise, i epilog je poznat. Oba seta su rešili ubedjivim rezultatom, 25:18 i 25:19, a što je još bitnije pružili su dopadljivu igru. Ognjen Koković je poboljšao prijem, proradio je blok, raspucali su se Stefan Radević, sada jedini momak u ekipi kome Bečej nije matični klub, mladi Miloš Rakić i povratnik Vlastimir Lukić, a Vaselin Džigurski i Đorđe Rakić su pokazali šta vežbaju na treninzima, pa je, gotovo, besprekorno funkcionisao „prvi tempo“, pa visprenom Dušanu Gajičićunije bilo teško da se lako uklopi u „sinhronizovanu mašinu“. Na kraju, „vitezovi“ iz Kuršumlije su bolje prošli od svoje premijere kraj Tise pre tri godine,kada su izgubili rezultatom 0:3 i izborili se samo za 57 poena.

Bečej – Toplički vitezovi  3:1  (25:22, 23:25, 25:18, 25:19)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Milka Vranić (Bovi Sad) i Marko Pejić (Subotica).

Bečej: M. Rakić, Gajičić, Radević, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Vukanić, Lukić, Džigurski, Grujić, Koković.
Toplički vitezovi: Savić, Panić, Ristić, Krstić, Cvetković, Stamenković, Roglić, Stoiljković.