"Crveni" bez municije pod Bagdalom

Detelj sa meča Trayal - Radnički 1923 (foto: FK Trayal)

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da zabeleže pobedu na gostovanju kruševačkom Trajalu u utakmici 15. kola Prve lige Srbije. Duel na stadionu “Mladost” pod Bagdalom okončan je bez golova 0:0, čime su Kragujevčani propustili lepu priliku da već ovog vikenda osiguraju jesenju titulu.

Desetkovani neigranjem čak sedmorice igrača, “crveni” nisu mogli više od jednog boda na gostovanju odličnoj ekipi Trajala, koja se još jednom pokazala kao neugodan i tvrd protivnik za Kragujevčane.

Očekivano, učenici Aleksandra Linte su od samog početka utakmice uspostavili terensku inicijativu, dok su popularni “gumari” uglavnom pretili iz kontranapada, oslanjajući se na brzinu svojih igrača, pre svega Predraga Pavlovića i Osmana Džofa.

Prvi su zapretili domaći nakon prekida koji je izveo Pavlović, ali je Golubović loše zahvatio loptu glavom. Usledio je dobar napad Kragujevčana po levoj strani, Vićentijević je pokušao da uposli Nikodijevića, ali je stameni centarfor Radničkog za delić sekunde zakasnio da tu loptu skrene u mrežu.

Samo par minuta kasnije “crveni” pogađaju okvir gola. Kovačević je izveo prekid sa desne strane, Mirić bio najviši u skoku pred golom Trajala, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila na stativi.

Najbliži vođstvu fudbaleri Trajala bili su u 35. minutu posle udarca Predraga Pavlovića sa dvanaest metara, ali je Lazar Raičević sjajno odreagovao u ovoj situaciji i sačuvao svoju mrežu.

Golman kragujevačkog prvoligaša istakao se i šest minuta kasnije, kada je jednu nezgodnu loptu iz prekida sa leve strane uspeo da prigrli u svoje naručje. Bio je to ujedno i poslednji detalj vredan pomena iz prvih 45 minuta susreta.

Početak drugog poluvremena donosi dve dobre šanse za Kruševljane. Prvo je Stepanović prošao po desnoj strani i uputio povratnu loptu ka Goluboviću, koji je loše reagovao u završnici akcije, a nedugo zatim je Pavlović napravio pravi dar-mar po levoj strani, prevario Varjačića, a zatim centrirao na drugu stativu ka usamljenom Iliji Matejeviću, koji sa tri metra promašuje maltene prazan gol kragujevačkog prvoligaša.

Prvi udarac ka golu domaće ekipe u drugom poluvremenu fudbaleri Radničkog 1923 uputili su u 53. minutu preko Nemanje Tomića, koji je sa nekih osamnaest metara šutirao snažno, ali neprecizno.

U 60. minutu ponovila se situacija iz prvog poluvremena. Kovačević je još jednom dobro izveo prekid, a Mirić šutirao glavom, s tim što se ovoga puta istakao mladi čuvar mreže Trajala Aleksa Todorović.

Pokušao je u 62. minutu Nikodijević da iskoristi centaršut Vićentijevića, ali je golman Trajala Todorović lako otklonio opasnost pred svojim golom.

Na drugoj strani, najbolji strelac kruševačkog prvoligaša Predrag Pavlović predstavljao je konstantnu opasnost po gol kragujevačkog tima. Tako se u 63. minutu našao u povoljnoj poziciji za udarac, ali je tom prilikom izblokiran od strane Filipovića, da bi nekoliko minuta kasnije pokušao da uposli Matejevića, ispred koga je intervenisao požrtvovani Vladimir Ćirović.

Poslednju priliku na utakmici imao je rezervista Trajala Ivica Jovanović, koji je posle centaršuta Stepanovića glavom šutirao pored gola. Na kraju, čini se da je podela bodova možda i najpravedniji ishod današnjeg susreta pod Bagdalom.

Remi lidera na tabeli u Kruševcu iskoristio je drugoplasirani Kabel, koji je minimalnim trijumfom na gostovanju u Dobanovcima smanjio zaostatak na pet bodova. Novu priliku da se krunišu titulom jesenjeg prvaka fudbaleri kragujevačkog prvoligaša imaće u petak, 20. novembra, kada će na svom “Čika Dači” ugostiti Budućnost iz Dobanovaca.

TRAYAL - RADNIČKI 1923 0:0

Stadion:
“Mladost”. Gledalaca: /. Sudija: Danilo Jerinić (Beograd). Pomoćnici: Ivan Krstić (Beograd), Boško Božović (Pirot). Žuti kartoni: Džof (Trajal), Ćirović (Radnički 1923).

TRAYAL: Todorović, Mijić, Sredojević, Golubović (od 86. Stepanović), Nikolić (od 46. Matejević), Gogić, Aleksić, Milošević, Punoševac, Pavlović (od 86. Jovanović), Džof (od 78. Kilibarda).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Vićentijević, Filipović, Rađen, Kovačević (od 84. Todorović), Aleksijević, Ćirović, Maksimović (od 46. Tomić), Mirić, Nikodijević.