04.12.2007 B.Otasević

Teren Magnohroma taličan za Proleter
U odloženoj utakmici 17. kola Okružne lige, ekipa iz Pečenoga je kao domaćin zabeležila pobedu od 2:1 protiv ekipe Jedinstva iz Godačice. U prvom poluvremenu, prvu priliku za gol je imala gostujuća ekipa. Posle kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je Pavlović, međutim lopta odlazi nekoliko metara iznad prečke. Desetak minuta kasnije, sjajna razmena pasova domaćih, igrač domaćih Jovanović u šesnaestecu pronalazi Pecića, kome nije bilo tečko da pošalje loptu u nebranjeni deo mreže – 1:0. Ovaj rezultat je ostao sve do kraja prvog poluvremena.
U prvom delu drugog poluvremena, gosti iz Godačice dolaze do izjednačenja. Igrao se 56. minut, kada se sam pred golmanom Okicom našao Starčević. Golman je krenuo na loptu, međutim napravio je prekršaj i penal za goste. Najstrožu kaznu je izveo Pavlović, golman Okica je odbranio, ali je iz pozadine natrčao Jakšić i zakucao loptu ispod prečke za 1:1. Usledila je bura negodovanja domaćih igrača, a epilog svega je crveni karton za Radojkovića. Prekid je nekoliko minuta, ali su se strasti koliko – toliko smirile. Ekipa iz Pečenoga ipak u 65. minutu dolazi do vođstva i do pobede. Išao je napad po desnoj strani, na centaršut u šesnaeast metara loše je reagovao igrač odbrane Pavlović. Poklonjenu loptu je iskoristio kapiten Stanojlović, koji je lepim lob udarcem doneo pobedu svojoj ekipi.
Sudija Bandović je propustio priliku da pokaže na belu tačku u 72. minutu. Lopta je kaznenom prostoru vidno pogodila u ruku Vidosavljevića, ali sudijska pištaljka je ostala nema. Proleter Lasta se ovom pobedom podigla na sedmo mesto tabele Okružne lige i mirno čeka prolećni deo prvenstva.
Proleter Lasta: Okica, Pavlović, Radojković, Pecić, Jelić, Vidosavljević, Jovanović, Stanojlović, Đukić, Luković, Đokić.
Jedinstvo: Vesić, Milanović, Živković, Starčević I., Ćurčić, Pavlović, Mihailović, Šalinić, Starčević V., Dukić, Jakšić.
Igrač utakmice: Stanojlović ( Proleter Lasta). Teren Magnohroma, gledalaca oko 50, Glavni sudija: Nemanja Bandović, pomoćnici: Todorović, Miletić.