Čukarički slomio Napredak tek pred kraj

Na Banovom brdu je danas gostovao Napredak, preporođen dolaskom novog šefa stručnog štaba Gorana Belog Stevanovića. U prvom poluvremenu gledamo ravnopravnu igru sa dosta propuštenih prilika na obe strane.

Brzonogi Birmančević je u 8. minutu sa desetak metara pogodio spoljni deo mreže gola gostiju, a nekih dvadesetak sekundi kasnije Kamenović je sa istog mesta šutirao, Jordanov brani. Napredak uzvraća u 11. minutu, Spremo je šutirao sa penaltika, ovoga puta je siguran novopečeni reprezentativac, Petrović. Potom je Mijić u 20. minutu sa ivice kaznenog prostora šutirao snažno, ali pravo u dobro postavljenog domaćeg golmana.

Brza igra sa puno akcija je viđena i u drugoj polovini prvog poluvremena, a u 30. minutu veliku šansu za Čuku ne koristi ponovo mladi Kamenović. Našao se na samo 6 metara od gola i šutirao snažno, ali Jordanov brani. Već u sledećem minutu na drugoj strani Napredak umalo nije došao u vođstvo. Marjanović se namestio na 13-14 metara od gola, naciljao ugao, ali je Petrović sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Poslednju priliku do kraja poluvremena ima Birmančević na dodavanje Kajevića u 36. minutu, sa 10 metara je pogodio stativu.

Favorizovani domaćin se u drugom poluvremenu mučio da probije bedem Kruševljana, koji su se za razliku od prvog poluvremena zabunkerisali. O nadmoći govori i odnos u izvedenim kornerima od 14 prema 1. Prvu veliku priliku je propustio Kajević u 59. minutu, Endiaje ga je uposlio, a ovaj sa 2 metra uspeva da promaši čitav gol.

Igrao se 66. minut kada je Pantić uposlio Birmančevića, poslavši loptu u prostor iza leđa odbrane gostiju, a on je lucidno smešta u mrežu, golmanu kroz noge. Domaćin sve žešće napada, a posle pasa Ezea u 71. minutu, Pantić šutira slabijom levom nogom sa petnaestak metara, lopta odlazi iznad gola.
Igrao se 82. minut kada je Birmančević solo prodorom ostavio dva protivnička igrača i stigavši do ivice kaznenog prostora šutirao, golman gostiju je uspeo da loptu odbije na stranu gde se našao Eze i prebacio je na drugu stativu, a Endiaje je glavom sproveo u gol za 2:0. Tačku na pobedu je stavio danas veoma dobri Eze u poslednjem minutu, nakon solo prodora.

Sa nova 3 boda Čukarički je ostao na 4. mestu na tabeli, dok je Napredak 17. sa 13 bodova. Narednog vikenda se igra derbi na stadionu Partizana gde gostuje Čukarički, dok Naoredak u Kruševcu dočekuje Voždovac.

ČUKARIČKI - NAPREDAK 3:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Čolović Dragan. POM.SUDIJE: Pavlović Slobodan i Pašajlić Milan. STRELCI: Birmančević 66.min, Endiaje 82.min i Eze 90.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Kovač (Čukarički), Melunović (Napredak).
ČUKARIČKI: Petrović, Kamenović (Puškarić), Kajević (Vidosavljević), Mijailović, Ćirković, Ostojić, Pantić (Savić), Šapić, Endiaje, Kovač (Eze), Birmančević (Lukić).
NAPREDAK: Jordanov, Milovanović, Marinković (Zeljković), Kostić, Melunović, Kočić, Mijić (Milošev), Spremo, Stević (Milovanović), Marjanović, Leković.

Novi Pazar 0 : 0 OFK Bačka
Metalac 2 : 0 Zlatibor
Crvena zvezda 3 : 0 Rad
Radnički (N) 0 : 1 Vojvodina
Mačva 3 : 0 Inđija
Spartak ŽK 0 : 0 Radnik