11.06.2012 Vinko Janković

Nova pobeda Bukovčana za mirniju završnicu

Samo pobedu i osvojena važna tri boda, malobrojni navijači Omladinca na današnjoj utakmici, pamtiće kao nešto što je obeležilo ovaj , pretposlednji prvenstveni ovosezonski susret na igralištu na Bukovcu, a sve ostalo će hteti što pre zaboraviti jer gotovo da i ne zaslužuje da se spomene. Gosti su doživeli poraz, a nisu mogli ni očekivati više jer su na današnji susret došli sa postavom od deset igrača, i da u svojim redovima nisu imali raspoloženog Šćepanovića na golu u Kruščić bi se vratili sa više golova u mreži.

Susret je počeo napadima domaćih i već u četvrtoj minuti Siniša Đurđev prodire po desnoj strani, upućuje udarac ka golu, a odbijena lopta od igrača Mladosti ide po gol liniji a na nju natrčava Jovanović i šalje je u mrežu za vođstvo od 1: 0. Iskusni Đurđev deset minuta kasnije prihvata jednu loptu daleko od gola gostiju i odlučuje da sam krene da realizuje priliku koja mu se ukazala i to mu polazi za rukom tako što obilazi istrčalog Šćepanovića i šalje loptu u nezaštićeni deo mreže. U nastavku susreta istureni špic domaćina, brzonogi Hocieslavski, u nekoliko navrata propušta zrele prilike za gol, što zbog brzopletosti, što zbog dobrih intervencija čuvara mreže Mladosti. Od dvadesetpetog minuta utakmice , brojčano slabiji gosti ostaju bez još jednog igrača, halfa Nađa, koji se zbog povrede morao povući sa terena i sve do kraja susreta Mladost ostaje sa devet igrača. Neuspevaju domaćini tu brojčanu prednost iskoristiti i doći do veće prednosti u golovima nego i dalje nastavljaju sa jalovim opsedanjem gola Kruščićana.

Drugo poluvreme ne donosi ništa novo, čak je u momentima i slabije jer šanse igrača Omladinca ostaju samo šanse, bez realizacije. U55 minutu Hocieslavski na proigravanje Jovanovića puca preko prečke, a dvanaest minuta kasnije bek Pačirski promašuje nešto što se retko viđa, na udaljenosti od samo pet metara od gola Šćepanovića. , šalje loptu pored gola. U nastavku susreta napadači Omladinca se odlučuju i sa veće udaljenosti na šut prema golu, ali raspoloženi čuvar mreže Mladosti uspeva sve šuteve ukrotiti i sačuvati ekipu od većeg poraza. Kako fudbaleri nisu bili raspoloženi za igru i svi su jedva čekali kraj , osetio je to i glavni sudija utakmice Mitrović iz Odžaka pa je oba poluvremena skratio za po četiri minuta plus sudijsku nadoknadu. Ovaj njegov potez naišao je na odobravanje među jednim delom publike kojoj je poslednji zvižduk njegove pištaljke olakšao gledanje ove nezanimljive utakmice.

Bukovac, 10 jun. 2012. god. Igralište Omladinca. Gledalaca 50.
Sudija Mitrović (Odžaci) Pomoćnici Pavlović (Karavukovo) i A. Marjanović (Sombor)
Strelci Jovanović u 4 i Sin . Đurđev u 14. za Omladinac.
Žuti kartoni : Trivunović i lekaj (Omladinac) i Fekete (Mladost) Crveni kartona nije bilo.
Igrač utakmice Šćepanović (Mladost)

Omladinac : Dubravac, Pačirski, Mijić, M. Halas, Sl. Đurđev, Lerić, (Lekaj), Dujmović (Trivunović)R. Halas, Jovanović, Sin. Đurđev (Komušanac) i Hocijeslavski.

Mladost : Šćepanović, Sobek, Nađ, Kokot, Rabrenović, Oroz, Kišjuhas, Jokić, Fekete i Kilić.