SLS: Crvena zvezda - OFK Bačka 2:0

Trijumfovali su fudbaleri Crvene zvezde u okviru 18. kola Superlige i savladali ekipu Bačke rezultatom 2:0. Pogotke za tim Dejana Stankovića, čime je utvrđena još jedna pobeda, postigli su Mirko Ivanić i Dijego Falćineli.

Uručio je naš sportski direktor Mitar Mrkela napadaču Ričmondu Boaćiju dres sa brojem 100, koji simbolizuje odigrane utakmice golgetera iz Gane u dresu Crvene zvezde.

Već posle tridesetak sekundi su mogli crveno-beli da „načnu“ mrežu rivala. Ivanić je probio po levom boku i odigrao oštar pas u peterac, ali su intervenisali štoperi Bačke, premda je akcija u potpunosti završena kada je Petrović šutirao sa dvadesetak metara i propisno namučio Milojevića.

Šutirao je Ivanić u sedmom minutu iskosa sa leve strane posle odbitka, ali je ponovo Milojević dobro odbranio. Potom su usledile četiri prilike za Nemanju Milunovića. Toliko udaraca je od osmog do 21. minuta uputio ka golu protivnika naš štoper i to posle prekida – glavom, ali se rezultat nije menjao. U međuvremenu je i Rađen umalo postigao auto-gol, kada je Ben u 17. minutu probio po desnom boku i zavrnuo loptu u peterac.

Još jednom je zapretio Milunović, ali ovog puta nogom. Igrao se 32. minut kada je naš štoper ponovo posle kornera šutirao, ali je Milojević vrhovima prstiju uspeo da pošalje loptu preko prečke. Kombinovali su Ivanić i Gobeljić u 38. minutu, kada je naš bek namenio loptu za Falćinelija, međutim, štoperi Bačke su delovali fokusirani i u toj situaciji. Najkonkretniju priliku su crveno-beli imali u 42. minutu, kada je Falćineli, bez razmišljanja, šutirao, ali samo uspeo da zatrese prečku, a onda je i Ben u poslednjim trenucima poluvremena namučio Milojevića, premda se na odmor otišlo bez golova.

Dvostruku izmenu je na startu drugog poluvremena napravio Stanković pa su se na terenu našli Gajić i Boaći, a van igre izašli Gobeljić i Petrović. Međutim, na pogodak se nije dugo čekalo. Našao se Ben na desnom boku i šutirao, Milojević je uspeo da odbrani, ali je lopta stigla pravo do Ivanića koji je zahvatio volejem i majstorski pogodio mrežu u 46. minutu. Potpuna inicijativa crveno-belih krunisana je još jednim pogotkom, i to svega deset minuta kasnije u odnosu na prvi. Igrao se 56. minut kada je Nikolić sa desetak metara šutirao u ugao Milojevićevog gola, čuvar mreže Bačke je uspeo da odbrani udarac, ali je lopta stigla iz odbitka do Falćinelija koji je rutinski matirao rivala i udvostručio prednost.

Dve sjajne prilike imao je Boaći, ali nije uspeo da se upiše u strelce. Prvo je u 61. minutu bio izblokiran posle udarca nogom iskosa sa leve strane, a onda je tri minuta kasnije bio najviši u skoku posle Benovog udarca iz ugla, međutim, lopta je završila tik pored stative. Stanković je nastavio da menja pa je šansu ukazao Erakoviću i Vukanoviću umesto Rodića i Bena. Pravio je Boaći velike probleme odbrani rivala, a i u 77. minutu mu je malo falilo da iskoristi sjajan pas Ivanića i matira Milojevića, ali je golman Bačke bio za nijansu brži.

Stanković je šansu ukazao i Pavkovu umesto Falćinelija. Kombinacija Gajića i Vukanovića iz 83. minuta je završena tako što je naš napadač glavom sa desetak metara iz dotrčavanja šutirao preko gola. Do kraja meča su u još nekoliko navrata fudbaleri našeg tima pretili, pre svega je to činio Boaći, ali se rezultat nije menjao, a izabranici Dejana Stankovića osvojili nova tri boda.

Crvena zvezda – Bačka 2:0 (0:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Dragan Čolović. Strelci: Ivanić u 46. i Falćineli u 56. minutu.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić (od 46. Gajić), Pankov, Milunović, Rodić (od 66. Eraković), Sanogo, Petrović (od 46. Boaći), Nikolić, Ben (od 66. Vukanović), Ivanić, Falćineli (od 77. Pavkov). Rezerve: Borjan, Gajić, Degenek, Eraković, Simić, Spiridonović, Vukanović, Radulović, Boaći, Pavkov, Krstović.

Bačka: Milojević, Parađina, Rađen, Zdravković, Mijatović, S. Stojanović (od 84. Marinković), Škorić, Ratković (od 72. Velemir), Eskić (od 61. M. Stojanović), Gavrić (od 84. Tomović), Pisačić (od 84. Zličić). Rezerve: Krndija, Veselinović, Tomović, Pantić, Velemir, Njamculović, Zličić, Babić, M. Stojanović, Marinković.

Novi Pazar 1 : 0 Metalac
Crvena zvezda 2 : 0 OFK Bačka
Radnički (N) 2 : 1 Zlatibor
Mačva 0 : 1 Rad
Spartak ŽK 0 : 1 Vojvodina
Proleter 1 : 0 Inđija