12.02.2021 zlatiborpress.rs

Remi Zlatibora bez Njeguša

Detalj sa meča - foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 2:2 sa Proleterom na gostovanju u Novom Sadu u okviru 21. kola Superlige Srbije. Čajetinski tim je bez doskorašneg trenera Zorana Njeguša osvojio drugi bod u prolećnom delu sezone protiv ekipa iz gornje polovine tabele i to sa igračem manje, ali pri samom kraju je imao veliku šansu kojom je mogao doći do sva tri boda.

Iako obe ekipe igraju tvrđi fudbal sa manjim brojem golova, svi pogoci su pali u prvih 45 minuta. Domaće je doveo u vođstvo Bojan Kovačević u četvrtom minutu, da bi izjednačio Stefan Vukić u devetom. Na 2:1 povisio je Viktor Živojinović, a drugo i konačno izjednačenje doneo je Vasilije Janjić u 43. minutu.

Pre ovog meča došlo je do iznenadne promene na klupi Zlatibora pošto trener više nije Zoran Njeguš. Mediji su preneli da će tim preuzeti Dejan Nikolić, ali je atuelni trener Žarkova rekao da je posvećen svom aktuelnom klubu. Stoga su ekipu vodili sportski direktor Predrag Ristanović, koji je do jesenas i bio glavni strateg, i dugogodišnji pomoćnik Goran Zdravković koji je u zvaničnom protokolu i TV prenosu označen kao trener.

Zlatibor se donekle revanširao za poraz u prvom delu sezone od Proletera, ekipe koja je od početka prvenstva kod kuće na 11 mečeva primila samo šest golova. Popularni Zlatiborac ostaje na 18. mestu sa 17. bodom, a u narednom kolu dočekuje TSC.

Kao i na prošlom meču, Zlatibor je imao očajan početak sa smušenom reakcijom odbrane. Novosađani su u četvrtom minutu stigli do šesnaesterca, i nakon što je jedan šut blokiran, Kovačević je uspeo da preciznim šutem smesti loptu u mrežu. Za razliku od prve prolećne utakmice sa Spartakom, čajetinski tim nije čekao do poluvremena da pruži odgovor pa je u već narednim minutima bio opasan. U devetom minutu utakmice Zlatibor je napao po levoj strani a centaršut ka drugoj stativi je pronašao Vukića, koji se bolje postavio od odbrane domaćih i glavom postigao treći gol u sezoni, čime je opravdao odluku stručnog štaba da ga stave u startnu postavu. Po primljenom golu ekipa Branka Žigića je ponovo preuzela terensku inicijativu, što im se isplatilo u 32. minutu kada je mladi Živojinović poovukao loptu po levoj strani, ustremio se ka sredini i sa ivice šesnaesterca šutirao, a za golmana Čubrakovića je najveći problem bio što je lopta pogodila nekoga od odbrambenih igrača pa je završila u mreži za 2:1.

Do drugog izjednačenja stiglo se u finišu poluvremena najviše zahvaljujući smušenoj reakciji odbrane Proletera. Suprotno svojim karakteristikama štoperi domaćih su propustili da raščiste loptu u ne baš opasnom napadu Zlatibora što je iskoristio krilni igrač gostiju Janjić da dođe do nje i stigne pred gol da bi posle jedne finte preciznim udarcem postigao drugi gol za svoj tim.

Drugo poluvreme je bilo manje sadržajno, ali samo u pogledu šansi i golova. Ono što ga je obeležilo bio je drugi žuti, odnosno crveni karton za vezistu Zlatibora Nemanju Krstića, što je opredelilo Čajetince da se brane do kraja meča. Ipak, to im je otvorilo kontranapade koje umeju odlično da iskoriste, ali na ovom meču nisu. Najpre je u 75. minitu iz izgledne pozicije neuspešan bio rezervista Milenković, na pozajmici upravo iz Proletera, da bi u jeku opsade gola Čubrakovića, sevnula još jedna kontra u 93. minutu. Ponovo je strelac Janjić bio smalažljiv, izašao sam pred golmana, mogao možda i da doda saigraču, ali je šutnuo pored gola. Time je ostalo konačnih 2:2.

Partizan 4 : 1 Novi Pazar
Napredak 1 : 1 Javor Matis
Mladost (L) 2 : 2 Radnik
Voždovac 1 : 1 Inđija
Čukarički 3 : 3 Vojvodina
TSC 0 : 0 Rad
Proleter 2 : 2 Zlatibor
Spartak ŽK 1 : 0 OFK Bačka