Pala Banjica pred Brđanima

Mali komšijski derbi u najavi je obećevao dobar i uzbudljiv fudbal. Obe ekipe su u prva dva kola nastavka ubeležile po pobedu i nerešen rezultat. Bodovi preko potrebni današnjim rivalima, Građevinarima za opstanak, a Brđanima za izlazak u Evropu.

Prvu izglednu šansu imaju gosti u 7. minutu. Savić je divno pronašao pasom Kovača na ivici kaznenog prostora, ovaj se upustio u dribling Kahrimana, ali je otišao isuviše iskosa i pogodio samo spoljni deo mreže. Jovanović je u 10. minutu bio snalažljiviji i lepu akciju gostiju završio udarcem glave sa nekoliko metara, za vođstvo Čukaričkog.

I posle vođstva gosti imaju veći posed, taktički dobro drže napadače Rada na pristojno udaljenoj distanci od svog gola. Sve do 27. minuta nije bilo uzbuđenja, a tada na jednu odbijenu loptu natrčava Lazarević,  međutim njegov šut sa 13-14 metara je bio za malo neprecizan, lopta završava kraj samog roglja gola gostiju. Čukarički do kraja poluvremena znalački zatvara prilaze svom golu, umrtvljuje igru, tako da na odmor odlazi s minimalnom, ali vrednom prednošću.

Rad u nastavku puno agilniji, u 5. minutu nastavka na centaršut Šarića za malo ostaje kratak Radivojević, temenom šalje loptu pod prečku, ali je ona bila lak plen za Petrovića. Uzvraćaju gosti u 53. minutu, nakon prodora Pantića po desnoj strani Savić šalje prizemni udarac sa desetak metara u ugao Kahrimanovog gola, ali veteran između stativa Rada je paradom osujetio šut.

Inicijativa Građevinara ne jenjava kreću svi u napad, a to gosti vešto koriste i iz brzog kontranapada postižu drugi pogodak. Rezervista Čolović je prošao po boku i pronašao Jovanovića na petercu kojem preostaje samo da poturi nogu i loptu pošalje u mrežu, igrao se 64. minut. Četiri minuta kasnije Čolović se i sam mogao upisati u strelce, njegov šut sa 16 metara Kahriman brani krajnjim naporom i loptu izbija u korner.

Domaći nisu klonuli duhom, a posle lepe akcije Jovanovića i Šarića u 77. minutu, ovaj drugi šutira sa 8-9 metara, pravo u ruke dobro postavljenog Petrovića. Dva minuta kasnije Damnjanović sa 18 metara šutira u ugao, Petrović se izvio koliko je dug i sačuvao svoj gol. Rezultat se do kraja susreta nije menjao, gosti sa ova tri boda nastavljaju borbu za izlazak u Evropu, dok Radu preostaje žestoka borba za očuvanje superligaškog statusa.

RAD - ČUKARIČKI 0:2 (0:1)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelovski Novica. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Stanojević Goran. STRELAC: Jovanović 10.min i 64.min (Čukarički). ŽUTI KARTON: Puškarić (Čukarički).
RAD: Kahriman, Đorić (Ciger), Stanisavljević (Damnjanović), Kaluđerović, Mladenović (Jovanović), Lazarević, Šarić, Blažić, Stojsavljević, Radivojević(Tučević), Karaklajić (Busnić).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Docić, Jovanović (Rakonjac), Savić, Ćirković (Tanasijević), Ostojić, Pantić (Puškarić), Šapić, Kovač (Vidosavljević), Birmančević (Čolović).

Novi Pazar 3 : 1 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 0 Mačva
Metalac 3 : 0 Spartak ŽK
OFK Bačka 0 : 2 Proleter
Zlatibor 0 : 1 TSC
Rad 0 : 2 Čukarički