Retrospektiva: Super B liga - Žene - 11. kolo

02.03.2021. – 19:30 ŽRK Srem - ŽRK Crvena zvezda 31:34 (14:16)

Crveno-bele rukometašice savladale su ekipu Srema 34:31 (16:14) u hali „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici, u okviru 11. kola Super B lige. Izabranice Vesne Bojković su zabeležile devetu pobedu u nizu dobrom igrom u drugom poluvremenu. Sremice su parirale u prvom poluvremenu, rezultat je bio u egalu do finiša. Istakla se Tamara Jelić, koja je u prvom poluvremenu imala dvocifren broj odbrana, uz dva sedmerca. Domaći tim je prvi stigao do vođstva, a Zvezdu je u igri održavala kapiten Jovana Ristić, koja je postigla četiri od pet golova. Tokom većeg dela poluvremena videli smo igru gol za gol, Srem je uglavnom do golova dolazio preko kontranapada, a u prvoj polovini prvog poluvremena videli smo čak sedam sedmeraca. U finišu poluvremena Tamara Đurković je sa četiri vezana gola donela Zvezdi 14:16 pred odmor. U drugom poluvremenu na golu je stajala Aleksandra Krća, pojačanje crveno-belih iz ORK Beograda. Crveno-bele su kontrolisale razliku i postepeno gradile rezultat, mini serijama povećavale prednost, da bi u finišu zahvaljujući dobroj igri u oba pravca Lare Kunčer serijom 4:0 rutinski privele meč kraju, (27:34). Srem je uspeo do kraja da prepolovi razliku sa četiri vezana gola, ali pobednik je već bio poznat, 31:34. Najefikasnija sa 10 golova bila je Tamara Đurković, kapiten Jovana Ristić je pogađala mrežu 7 puta, Anđela Gudžić 6. U ekipi Srema najefikasnija je bila Nataša Ćetković sa 7 dok su 6 puta bile precizne Tijana Komnenović i Milica Stević. Utakmicu su sudili Dušan Vasiljević iz Požarevca i Željko Vasiljević iz Beograda. Delegat je bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

27.02.2021. – 10:00 ŽRK Sloga – ŽRK Pančevo 23:27 (13:10)

Veoma zanimljivu utakmicu u Petrovcu na Mlavi odigrale su ekipe Sloge i Pančeva iz istoimenog grada. Pobedu su odnele gošće posle preokreta i zauzele trenutno 5. poziciju dok je Sloga na 10. mestu. Sjajno su startovale domaće rukometašice i nakon 7 minuta igre imale 4:1 a potom je usledio pad gde je Srđan Ilić zatražio tajm aut. Brzo su se konsolidovale domaće i do poluvremena imale +3. Mnogi su očekivali da će Sloga da nastavi u svom ritmu ali je u 38. minutu Pančevo došlo do izjednačenja a potom preokrenulo rezultat. U 48. minutu gošće su imale 19:24 gde Sloga više nije imala snage da zapreti. Do kraja su gošće održavale odstojanje i polako privele utakmicu kraju. Kod domaćina najefikasnija je bila Dunja Radević sa 7 golova dok je u gostujućoj ekipi standardno dobra bila Valentina Božinović takođe sa 7 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Darinka Petronijević. Postigla je 5 golova. Na 11 utakmica postigla je sve ukupno 36 golova i 3 puta je bila MVP. Utakmicu su sudili Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka dok je delegat bio Goran Sokolović.

27.02.2021. – 19:00 RK Beograd - ORK Beograd 32:24 (19:12)

UVC “Šumice” su ugostile ekipe Beograda i “Orke”. Beogradski derbi je pripao mlađoj ekipi 32:24 (19:12). Mlade Beograđanke zaostaju za Crvenom zvezdom samo bod ali obe ekipe imaju 10 utakmica. Do 12. minuta gošće su se držale a potom je usledila serija golova domaćina gde je u 17. minutu bilo 12:7. Tek u 27. minutu je Vuk Eraković zatražio tajm - aut pri rezultatu 18:11 ali pomoći nije bilo gde su igračice Đurice Nađa rešetale gol gošći i na poluvreme otišle sa +7. Kod gošći najefikasnija je bila Nataša Radulović sa 7 golova dok je u domaćem sastavu Andrea Savić postigla 9 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Marija Ilić koja je bila precizna samo jednom. Utakmicu su sudili Beograđani, Marko Sajić i Branko Milekić dok je kontrolor bio Petar Boričić iz Grocke.

27.02.2021. – 16:30 ŽRK Kikinda - RK Junior 33:30 (16:17)

U SC “Jezero” je odigrana veoma zanimljiva utakmica gde su Kikinđanke dočekale beogradsku ekipu Juniora koja je pružila sjajnu partiju u Vojvodini. Iako je Kikinda bila favorit, Junior je loše startovao. Kikinđanke su već nakon 7 minuta imale 4:1 a u 18. minutu je Junior prvi put poveo preko Jankovićeve. Kikinda je opet povela a potom su uzvratile gošće koje su u jednom trenutku imale +2 (10:12) a potom i 14:16. U drugom delu igre Mihajlo Petković je konsolidovao svoju ekipu i vratio je na pravi kolosek. Već u 47. minutu je bilo 27:23 gde su mnogi očekivali da će ovo biti lak zalogaj. Pokušavale su gošće da zaprete ali nikako nisu smogle snage za nešto više. Na kraju 33:30. Kod gošći Vladislava Rogulja je bila nezaustavljiva sa 11 golova dok je kod domaćina 7 puta bila precizna Željana Radaković. Za najbolju igračicu proglašena je Teodora Đukičin koja je postigla 5 golova. Teodora je odigrala 9 utakmica i za sada ima 38 golova u Super B ligi uz 2 titule MVP. Utakmicu su sudili Dejan Martinović iz Novog Sada i Branislav Ćirković iz Bačke Palanke. Kontrolor je bio Branislav Grgurević iz Vrbasa.

28.02.2021. – 16:00 RK Kučevo - RK Petrovaradin 26:21 (18:10)

Kučevljanke nisu imale prostora za odmor i nakon 3 dana su ponovo izašle na teren. Ovoga puta protivnik je bio Petrovaradin koji je “stradao” u Braničevskom okrugu. Ekipa iz Vojvodine je doputovala u Kučevo sa punim rosterom dok je i ovoga puta Kučevo imalo 12 igračica. Radi se o veoma iskusnoj ekipi što je na kraju rezultat i potvrdio. Samo 6 minuta smo gledali egal a potom su domaće krenule veoma ofanzivno i u 25. minutu imale 14:9. U 26. minutu gošće postižu gol koji je bio poslednji u prvom poluvremenu a potom Kučevo ulazi u seriju i do kraja prvog dela postiže 4 vezana gola. I u drugom poluvremenu je Ratomir Erić držao sve u svojim rukama, nije dozvolio svojim izabranicama da se opuste te su na kraju slavile rezultatom 26:21. Kod gostiju po 6 puta su bile precizne Vanja Đulinac i Milica Todorović. U domaćem sastavu neprikosnovena je ponovo bila Milica Vranić sa 8 golova a za igračicu utakmice proglašena je Dragana Milošević koja je bila precizna 6 puta.

28.02.2021. – 19:30 ŽRK Topličanin – ŽRK Žitorađa 34:20 (18:7)

Toplički derbi nije protekao kako su se mnogi nadali. Rukometašice Topličanina su pokazale od starta da će Žitorađanke ponovo otići kući bez bodova. Već u 11. minutu je bilo 8:2 za sastav iz Prokuplja. Nisu želele da stanu izabranice Bojana Prolovića te su do poluvremena imale velikih 18:7. Vladimir Antansković je znao da će i ova utakmica biti teška za njega i do kraja je isprobavao igračice za naredni susret protiv Kučeva gde je ekipa iz braničevskog okruga favorit. U drugom poluvremenu su zaigrale rukometašice koje nisu imale veliku minutažu te je prikazanom igrom zadovoljan trener Topličanina. Kod gošći je najefikasnija bila Teodora Vučković sa 7 dok je u domaćem sastavu najbolja bila Gergana Grozdanova sa 9 a za igračicu utakmice je proglašena Marija Stanojević koja je bila precizna 6 puta. Utakmicu su vodila službena lica iz Leskovca. Sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Kontrolu suđenja je vršio Vladimir Stojanović.