Fudbaleri bačkogradištanske Vojvodine opravdali ulogu favorita

Dimitrije Ilić - Batan postigao je gol vredan pobede (foto: V. Jankov)

Lider vojvođanskog "severa" ne prepušta tron. Opravdali su fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta ulogu favorita na gostovanju u Novom Kneževcu, jer su savladali domaći Obilić rezultatom 2:1 (0:0). Međutim, nije bilo lako, pa su, samim tim, bodovi draži.

Presudio je gol Dimitrija Ilića u nadoknadi vremena. Kad su svi mislili da će pretposlednji Banaćani prirediti prvorazredno iznanađenje, popularni Batan se u poslednjem napadu svog tima odlučio na šut i lopta je, na radost gostiju, završila putanju u mreži domaćina. Kad su golovi u pitanju, domaćin je bolje otvorio nastavak utakmice i u prvom napadu Vuković je savladao nemoćnog Babina. Nije to obeshrabrilo Gradištance, koji su nastavili sa atacima i u 64. minutu, posle drugog uzastopnog udarca iz ugla Pejovića, najbolje se u gužvi pred golom domaćina snašao Bojan Đekić i loptu posao u mrežu za 1:1.

Koliko su momci trenera Lazara Dabižljevića bili bolji, ali im je nedostajalo koncentracije u završnici, potvrđuju činjenice da je najefikasniji igrač lige Bratislav Jelić u 25. i 64. minutu, posle prvog od dva uzastopna kornera, uzdrmao prečku, a Danilo Pejović u 80.minutu nije realizovao najstrožu kaznu, pošto mu je šut sa bele tačke golman Lazić odbranio.

Boje Vojvodine u Novom Kneževcu branio je sledeći sastav: Babin, Ilić, Marković, D. Jelić, N. Ćulum (Stefanov), Đekić, Pejović, Pelengić, Prodanov, Jelić, B. Ćulum.

Pošto je prvi Vošin pratioc na tabeli Bajša na premijeri nastavka sezone minimalnim rezultatom pobedila Tavankut, „mrtva trka“ se nastavlja udvoje, jer oba rivala imaju po 41 bod. Gradištanci i u drugom kolu nastavka gostuju.Novi rival je komšijski Srbobran, koji ih jepre par dana izbacio iz kupa posleboljeg izvođenja penala. Eto, prilike da se revanširaju punom merom i zadrže tron.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša
Radnički (S) 1 : 5 Vojvodina (T)
Srbobran 1 : 1 OFK Vrbas