Nikodijević i Mirić vratili Kragujevčane na pobednički put

Posle dva "sušna" kola, fudbaleri Radničkog 1923 obradovali su svoje pristalice drugim prolećnim trijumfom, izvojevanim u susretu sa imenjakom iz Sremske Mitrovice na stadionu "Čika Dača" - 2:0 (1:0).

Dve uzastopne utakmice bez pobede i postignutog gola stvorile su određeni psihološki pritisak učenicima trenera Aleksandra Linte pred duel sa neugodnim Sremcima. Zbog toga i ne čudi što su “crveni” veći deo utakmice odigrali u nekoj vrsti grča, mada su i pored toga bili dominantniji rival tokom svih devedeset minuta susreta i u potpunosti su zaslužili današnji trijumf.

Radnički 1923 je i ovoga puta nastupio u nekompletnom sastavu. Hitronogi desni bek Aleksandar Varjačić, koji slovi za najbržeg igrača Prve lige Srbije, morao je da propusti ovu utakmicu zbog parnih kartona, a u protokolu nije bilo ni Nemanje Tomića, koji se još uvek nije oporavio od rupture mišića zarađene na prolećnoj premijeri u Pančevu.

Krenuli su Kragujevčani prilično silovito, a prvi je gostujućeg čuvara mreže testirao Nikodijević u 5. minutu utakmice. Samo minut kasnije domaći propuštaju kolosalnu priliku da dođu do rezultatske prednosti. Mirić je uputio povratnu loptu na ivicu gostujućeg peterca gde se našao Ognjen Ilić, koji je umesto u praznu mrežu šalje preko gola.

Pokušao je potom Mirić u 14. minutu direktnim udarcem na gol iz kornera da iznenadi Šegavca, ali je čuvar mreže ekipe iz Sremske Mitrovice dobro odreagovao u ovoj situaciji.

Desetak minuta kasnije ponovo se Mirić našao u glavnoj ulozi, kada je nakon povratne lopte Rađena u srce kaznenog prostora gađao preko gola.

Slična akcija Kragujevčana viđena je u 29. minutu. Ovoga puta je Vićentijević ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a Zukanović silovito šutirao “iz prve”, tik pored stative.

I dok je Radnički 1923 napadao, gosti su strpljivo čekali priliku da iz tranzicije dođu u priliku da ugroze gol domaćina. I ona im se ukazala u 31. minutu, kada se posle greške fudbalera u crvenim dresovima na sredini terena u šansi našao Ivković, ali je Lukić na vreme predosetio opasnost i uspeo da osujeti nameru napadača protivničke ekipe. U nastavku akcije lopta je došla do Ristića, koji je šutirao pored gola.

Trenutak na koji su fudbaleri Radničkog 1923 čekali više od 180 minuta dogodio se u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu. U duelu Mirića i Nikolića u kaznenom prostoru gostiju, levi bek ekipe iz Sremske Mitrovice poslužio se rukom, što je navelo glavnog sudiju Dejana Trifkovića da pokaže na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Slađan Nikodijević, koji je tako okončao golgeterski “post” lidera Prve lige Srbije i ujedno upisao svoj peti pogodak u sezoni.

Vodeći pogodak rasteretio je fudbalere kragujevačkog prvoligaša i ulio im jednu novu dozu pozitivne energije za nastavak susreta.

Ipak, ovaj zanos bio je kratkog veka trajanja, budući da je početak drugog poluvremena pripao gostima, koji su, nemajući šta da izgube, krenuli znatno odlučnije ka golu Kragujevčana. Tako je u 58. minutu zapretio Trebovac posle dobrog centaršuta Nikolića iz prekida, ali nije bio precizan.

Uzvratio je odmah Ćirović na drugoj strani, čiji je udarac golman Šegavac uspeo da zaustavi, da bi odbijenu loptu u mrežu smestio Zukanović, koji je po proceni arbitara ipak bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je ovaj pogodak poništen.

Lepo su kombinovali “crveni” u 62. minutu, Kovačević je centrirao sa leve strane, a golman Šegavac skinuo loptu sa glave Ognjenu Iliću.

Pokušao je potom Trebovac udarcem sa distance u 77. minutu, lopta je nezgodno odskočila ispred mladog Lukića, koji je na kraju ipak uspeo da je primiri.

Pitanje pobednika definitivno je rešeno u 87. minutu. Najpre se u šansi pred golom Kragujevčana našao mladi Babić, da bi odmah potom “sevnula” kontra na drugoj strani, Marko Mirić je iskoristio dobar dubinski pas sa polovine terena svog tima, zaobišao Šegavca i rutinski plasirao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Radnički 1923 je ovom pobedom došao do kote od 48 osvojenih bodova i nastavio svoj trijumfalni hod ka Super ligi Srbije. Kragujevčane u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi beogradskog Grafičara.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (SM) 2:0 (1:0)

Stadion:
“Čika Dača”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Dejan Trifković (Beograd). Pomoćnici: Goran Božović (Beograd), Ivan Krstić (Jakovo).
Strelci: Nikodijević iz jedanaesterca u 43. i Mirić u 83. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: M. Vidović, U. Vidović, Filipović, Rađen, Todorović (Radnički 1923), Pejović (Radnički (SM)).

RADNIČKI 1923: Lukić, Rađen, Vićentijević, M. Vidović, Filipović, Kovačević (od 86. U. Vidović), Ćirović, Ilić (od 70. Aleksijević), Mirić, Zukanović (od 70. Todorović), Nikodijević (od 59. Ristović).

RADNIČKI (SM): Šegavac, Ilić, Nikolić, Bašić, Spasojević, Janković (od 73. Arnautović), Rakić (od 73. Matković), Radosavljević (od 46. Milošević), Trebovac (od 82. Babić), Pejović, Ivković (od 59. Mijailović).