OFK 019 minimalnim rezultatom pobedio Balkanski

OFK 019 - Zaječar (foto: temporadio.rs)

U 17. kolu Zone “Istok” danas je odigran meč između domaće ekipe OFK 019 i Balkanski iz Dimitrovgrada. Na terenu pored spomenika “Ljubi Didiću” u Zaječaru viđena je jedna veoma neizvesna utakmica sa puno oštrih startova i puno šansi na obe strane. Zaječarci su ipak pobedili goste iz Dimitrovgrada minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) i osvojili nova tri boda za miran opstanak u ligi. Da potsetimo da se zaječarski “zonaš” OFK 019 ovog proleća pojačao najiskusnijim igračima iz redova Kablova koji su prošle godine osvojili 1. mesto u zoni “Istok” i izborili ulazak u Srpsku ligu. To su štoper Petar Mladenović, brzonogi napadač Lazar Konić, ubojiti centarfor Nemanja Jovanović, iskusni vezista Martin Bućin i golman Ivan Ristić. U paketu je došao i trener Igor Slović.

Krenuli su zaječarci od starta hrabro i već u 10. minutu iz jedne gužve u šesnaestercu udarac Nemanje Jovanovića kapiten gostiju Saša Markov zaustavio je rukom, što je glavni sudija Jovan Milutinović iz Knjaževca okarakterisao kao jedanaesterac. Isti igrač je izveo najstoržu kaznu ali je golman Filip Istatkov odbranio. Na “odbijenu” natrčao je Dušan Žikić koji je iz blizine poslao loptu u nebranjenu mrežu. Do poluvremena gosti su imali dve veoma dobre prilike ali nisu uspeli da savladaju golmana Milana Petrovića. U nastavku je vođena lavovska borba sa puno šansi na obe strane ali mreže su mirovale. U jednom delu utakmice igrači Balkanskog su imali više od igre i konstantno pokušavali da dođu do izjednačenja ali odbrana OFK 019 je danas bila na visini zadatka.

OFK 019 – Balkanski 1:0 (1:0)

Zaječar: Teren kod spomenika “Ljubi Didiću”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Jovan Milutinović iz Knjaževca, pomoćnici Branislav Stanković iz Babušnice i Andrija Nikolić iz Pirota. Strelac: Dušan Žikić u 10. minutu. Žuti kartoni: Dušan Žikić, Martin Bućin, Nemanja Jovanović i Miloš Jonović (OFK 019), Saša Vasov, Stefan Kirkov, Branislav Vasov i Dušan Mančić (Balkanski).

OFK 019: M. Petrović, Andrejević, Jelenković, P. Mladenović, N. Petrović, Konić, Bućin, Jovanović (Mitrović), Nikolić (Ilić), N. Mladenović (Jonović) i Žikić (Stanković).
BALKANSKI: Istatkov, Davidović, Dimitrov (Mančić), Kirkov, D. Vasov, Markov, Petrov, Aleksov (Potić), Ćirić, S. Vasov, Todorović (B. Vasov).