Kabel dominirao na Novom Beogradu

Trakoristi su prijatno iznenađenje ovog proleća sa sve četiri pobede, a ako se uzmu u obzir i poslednja četiri kola jesenjeg dela prvenstva, imaju sedam pobeda i samo remi u Kraljevu. Kabel je na drugoj strani loše započeo nastavak prvenstva, ima po pobedu i poraz, uz dva nerešena rezultata, ali je još uvek na drugom mestu sa pet bodova prednosti ispred današnjeg domaćina.

Prvi kvartal utakmice protiče u međusobnom ispitivanju, a prvu šansu stvaraju gosti u 24. minutu. Posle Sekulićevog centaršuta Mesarović šutira neometan sa 10 metara, sjajno je odbranio mladi Katić i sačuvao svoj gol. Sekulić i Mesarović ponavljaju akciju u 42. minutu, ovaj put sa uspešnim ishodom. Mesarovićev udarac glavom sa 7-8 metara završio je u mreži. Rezultatom 1:0 za goste je završen prvi deo u kojem je viđena bojažljiva igra obe ekipa, sa puno međusobnog respekta.

Tandem Sekulić - Mesarović u 47. minutu ponovo je viđen na delu. Sjajno upošljen od svog kolege na svega pet metara od praznog gola, Mesarović loptu šalje kraj stative. Mesarović se danas baš ispromašivao, minut kasnije je ponovo u idealnoj šansi, ali Katić i blato zaustavljaju loptu pre nego je prešla gol liniju.

Naredni period protiče u blagoj inicijativi IMT-a, gosti se umešno brane, ujedno iz brzih kontranapada stižu i da priprete. Najbliži drugom pogotku su bili u 71. minutu kada Kojičić iz blizine ne koristi lepu priliku. U 77. minutu Kočović je prošao kao brzi voz po levoj strani i kada je stigao ispred gola, bocnuo loptu preko istrčalog Katića za 0:2.

Iznenadila je danas slaba igra IMT-a, odigrali su neprepoznatljivo bez i jedne konkretne šanse za gol. Gosti su se taktički mudro postavili, dominirali sredinom terena i pokazali da su uz Kragujevčane glavni pretendent za ulazak u Super ligu. Prvenstvo se nastavlja već naredne srede, kada Novobeograđani gostuju lideru u Kragujevcu, dok Kabelu u Novi Sad dolaze Piroćanci.

IMT - KABEL 0:2 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mitić Milan. POM.SUDIJE: Milićević Miloš i Zdravković Miodrag. STRELCI: Mesarović 42. i Kočović 77.min (Kabel). ŽUTI KARTONI: Lučić i Zorić (IMT), Govedarica, Mesarović, Bihorac, Petrić i Obadović (Kabel).
IMT: Katić, Zorić, Vukašinović, Stamenić (Todorović), Marković, Glišić (Ilić), Kijevčanin (Purić), Lučić (Đuričković), Džinović (Lazović), Dimitrić, Fofana.
KABEL: Elesin, Jeličić, Sekulić (Radočaj), Novaković, Petrović (Petrić), Mesarović (Obadović), Kočović, Kojičić, Bogdanović (Karać), Bihorac, Govedarica.