Prvenci Ergelaša i Rakonjca za važan trijumf Čukaričkog u Šapcu

Prvenci Ergelaša i Rakonjca za važan trijumf Čukaričkog u Šapcu-MarkoRakonjac,MitarErgelaš-

Čukarički je ostvario vrlo važan trijumf u gostima, debitantskim golovima Mitra Ergelaša i Marka Rakonjca Brđani su slavili trijumf u Šapcu, prvi posle 2017. godine – 2:1. Na taj način belo-crni su se posle 28. kola dodatno učvrstili na četvrtom mestu, ujedno su održali korak sa trećeplasiranom Vojvodinom.

Prvi je zapretio Čukarički, bio je to opasan napad Brđana, Čolović je dugo vukao loptu, potom fantastično uposlio Ergelaša, koji je sa desetak metara iskosa sa leve strane šutirao, ali prav u odlično postavljenog Gordića, koji je taj udarac uspeo da ukroti. Tri minuta kasnije dobar napad Šapčana, Tripković je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali ga je Mijailović sjajno izblokirao.

U 13. dobra prilika za Čukarički posle ubacivanja Docića iz slobodnog udarca Šapić je zamalo zakasnio da glavom sprovede loptu u protivničku mrežu. Bila je to samo najava vođstva belo-crnih, koje se dogodilo dva minuta kasnije. Stevanović je sjajno centrirao sa desne strane, a Ergelaš je glavom zakucao loptu u mrežu Mačve, postigavši prvenac za Čukarički u seniorskom dresu – 0:1.

Odličnu priliku za izjednačenje imao je Dabić u 23. minutu, prvotimac Mačve je primio loptu u šesnaestercu belo-crnih, šutirao je sa 15 metara, lopta je prohujala pored desne stative Petrovićevog gola. Ipak, domaći su uspeli brzo da dođu do izjednačenja, u 30. minutu posle vrlo dobrog napada Đokoviću nije bilo teško da sa deset metara savlada golmana Brđana – 1:1.

Mogao je Docić bolje da reaguje u 38. minutu i da šutira sa 18 metara, pokušao je ipak da uposli Jovanovića, ali je njegovu nameru „pročitala“ odbrana domaćih. Probao je i Čolović u 41. minutu sa 17 metara, no Gordić je ovoga puta bio siguran. Bio je Čukarički bolji rival od starta drugog poluvremena, imao je i dve solidne prilike, ali promene rezultata nije bilo.

U 62. minutu trener Brđana izvršio je trostruku izmenu, ujedno i promenio formaciju, na teren je umesto Kamenovića, Ergelaša i Čolovića poslao Tošića, Kovača i Rakonjca. I to je urodilo plodom, upravo su igrači sa klupe kreirali vođstvo Čukaričkog. Presekli su gosti napad Mačve na polovini terena, Tošić je maestralno centrirao sa leve strane protiv svog bivšeg tima, a Rakonjac je glavom, u engleskom stilu, zakucao loptu u Gordićevu mrežu – 1:2.

Otvorila se tada Mačva, a to je dalo još više prostora u napadu Čukaričkom. Doduše, imali su domaći vrlo dobru priliku preko Obrovca, ali je tada Petrović sjajno skinuo njegov udarac. Pokušao je potom, u 77. minutu još jedan rezervista Lukić, iskosa sa desne strane šutirao je precizno, ali ne i dovoljno jako da bi savladao Gordića.

Mačva – Čukarički 1:2 (1:1)

Strelci: 0:1 – Ergelaš u 15, 1:1 – Đoković u 30, 1:2 – Rakonjac u 72. minutu. Gradski stadion u Šapcu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Žuti kartoni: Pešić (Mačva), Čolović, Stevanović, Petrović (Čukarički).

MAČVA: Gordić, Kremenović (od 53. Pešić), Tripković (od 70. Pejović), Subotić, Dabić (od 70. Obrovac), M. Mijailović, A. Ćirković, Adamonić, O. Mijailović, Đoković, Trimanović.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Jovanović (od 77. Lukić), Ergelaš (od 62. Kovač), Kamenović (od 62. Tošić), Tanasijević, S. Mijailović, Čolović (od 62. Rakonjac), Pantić (od 80. Vidosavljević), Šapić.

Novi Pazar 5 : 0 Proleter
Spartak ŽK 2 : 2 TSC
Mačva 1 : 2 Čukarički
Radnički (N) 0 : 1 Voždovac
Crvena zvezda 4 : 1 Mladost (L)
Metalac 2 : 2 Napredak