Het-trik Đonića za pobedu Trstenika

Detalj sa meča (foto: temporadio.rs)

Danas je na terenu u zaječarskom naselju Kotlujevac odigrana utakmica 24. kola Srpske lige Istok između podmlađene ekipe Kablova i Trstenika PPT. Trsteničani su bez mnogo muke uspeli čak šest puta da zatresu mrežu “kablara” i odnesu nova tri boda kući. Najlepša sudijska trojka u sastavu Ivana Čolaković, Andrijana Ćirković i Aleksandra Kostić odlično su sudile današnji meč.

Već u 8. minutu nakon prodora po desnoj strani brzonogog Andrije Pecića i odličnog centaršuta na pravom mestu našao se Stefan Đonić i smestio loptu u mrežu Kablova. Isti igrači su učestvovali kod drugog gola. Igrao se 22. minut kada je Pecić uputio dubinsku loptu na Đonića koji je sa nekih dvadesetak metara lobovao golmana Lazara Dubljevića za 0:2.

Na samom startu drugog poluvremena kapiten gostiju Nenad Vasić je nabacio loptu do Nikole Stankovića koji se najbolje snašao u šesnaestercu i povećao prednost na 0:3. Već u 50. minutu levi bek Kablova Nemanja Mladenović napravio je prekršaj na 20-tak metara od gola, nakon čega je Petar Aksentijević pogodio iz slobodang udarca za 0:4. Igrao se 61. minut kada je Stefan Đonić postigao svoj treći gol i zasluženo poneo titulu igrača utakmice. U 87. minutu u strelce se upisao i Andrija Pecić koji je uz jedan gol i dve asistencije stavio tačku na ovaj meč. Kablovi su uspeli da upute dva udarca u okvir gola, u 70. minutu kapiten Andreja Bonović i 80. Kristijan Zlatković ali je to bio lak plen za golmana Slađana Mitića.

KABLOVI - TRSTENIK PPT 0:6 (0:2)

Stadion u zaječarskom naselju Kotlujevac. Igrano bez prisustva publike. Sudija Ivana Čolaković iz Boljevca, pomoćnice Andrijana Ćirković iz Blaca i Aleksandra Kostić iz Žitorađa. Strelci: Stefan Đonić u (8, 22. i 61. minutu), Nikola Stanković u 47. minutu, Petar Aksentijević u 50. minutu i Andrija Pecić u 87. minutu za Trstenik PPT. Žuti kartoni: Nemanja Mladenović, Andreja Bonović (Kablovi) i Stefan Aleksić (Trstenik PPT)

KABLOVI: Dubljević (Đorđević), P. Ilić (Nikolić), Mladenović, Lazarević, Ljupković, Aleksić (Dimitrijević), Veljković , Bonović, A.Ilić, Milosavljević, Stanisavljević (Zlatković).
TRSTENIK PPT: Mitić, Aleksić (Milošević), Đorđević, Aksentijević, Brbović, Pecić, Todorović (Đorđević), Stanković (Vukosavljević), Vasić, Đonić, Krkić.

Izvor: temporadio.rs

Vlasina 1 : 1 SFK Morava
Car Konstantin 3 : 0 OFK Topličanin
Moravac Orion 1 : 8 Budućnost (P)
Župa 0 : 1 SFS Borac
Rembas 0 : 2 Radnički (S)