Još jedan poraz Kablova na svom terenu

Fudbaleri Kablova pretrpeli su još jedan poraz na svom terenu. Ovoga puta u goste im je došla ekipa Mladost i odnela ceo plen u Medoševac. Gosti su od starta krenuli ovanzivno kako bi što pre došli do prednosti i osvoje važna tri boda u borbi za opstanak u Srpskoj ligi Istok. Igrao se 15. minut kada je u šesnaestercu Kablova oboren Dejan Bregovljanović a sudija Miloš Grujičić je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Penal je izveo Aleksa Radovanović ali je golman “kablara” Lazar Dubljević pročitao nameru kapitena gostiju i odbranio. U sledećem napadu gosti su odlično izveli korner sa leve strane a najviši u skoku je bio Milan Milošević koji je poslao loptu u mrežu. Isti igrač je u 31. minutu sa ivice šesnaesterca šutirao u okvir gola ali je na sreću domaćih lopta pogodila stativu. Igrao se 32. minut kada su gosti iz tri poteza duplirali prednost. Božović je odlično uposlio Prokića po desnoj strani koji je iz prve centrirao a najbolje se snašao Vladimir Stojanović koji je šutirao u levi donji ugao golmana domaćih. Mladi igrači zaječarskih Kablova su pokušavali preko Jovana Veljkovića i Nemanje Mladenovića da ugroze golmana gostiju šutom sa distance ali do isteka prvih 45 minuta mreže su mirovale.

Treneri obe ekipe su na poluvremenu izvršili po dve izmene u želji da osveže timove. U 57. minutu štoper Kablova Nikola Ljupković je napravio prekršaj na nekih 20-tak metara sa desne strane a odličan slobodan udarac izveo je Danilo Prokić i doveo ekipu iz Medoševca u vođstvo od 3:0. U 65. minutu sudija Miloš Grujičić dosudio je još jedan penal za goste a ovoga puta siguran realizator bio je Novica Lazarević. Gosti iz Medoševca su od 75. minuta igrali sa desetoricom igrača jer je igru napustio Vladimir Stojanović zbog povrede kolena a šef stručnog štaba Dragan Radosavljević je već izvršio sve dozvoljene izmene. Kablovi su došli do počasnog pogotka u 83. minutu kada je rezervista Miloš Đurić odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i savladao golmana Đorđa Ivanovića.

KABLOVI - MLADOST 1:4 (0:2)

Teren u zaječarskom naselju Kotlujevac. Igrano bez prisustva publike. Sudija Miloš Grujičić (Kragujevac), pomoćnici Nikola Ilić (Pirot) i Nikola Mitić (Niš). Strelci: Milan Milošević u 16, Vladimir Stojanović u 32, Danilo Prokić u 57, Novica Lazarević u 65. iz penala za Mladost i Miloš Đurić u 83. minutu za Kablove. Žuti kartoni: Nemanja Mladenović, Nikola Ljupković, Petar Ilić (Kablovi) i Marko Milošević (Mladost)

KABLOVI: Dubljević, Đorđević, P. Ilić, Lazarević, Ljupković, Aleksić (Tomić), A. Ilić (Zlatković), Bonović, M. Ilić (Dimitrijević), Mladenović (Nikolić), Veljković (Đurić)
MLADOST: Ivanović, Marko Milošević, S. Marinković, Božović (Nikolić), Radovanović (Trajković), Milan Milošević (Lazarević), Prokić, Ivanović, Stojanović, Bregovljanović (Okičić), Krstić

Jedinstvo (P) 2 : 0 Vlasina
Kablovi 1 : 4 Mladost
Trstenik PPT 2 : 1 Timočanin
Pčinja 2 : 1 Radan
Timok 1919 5 : 1 Rembas
Dunav 1 : 1 Župa