Pavlović propustio šansu u 90. minutu da donese sva tri boda domaćinu

FK FUD - (foto: facebook)

Na početku utakmice delegat nije dozvolio da igrač domaćih Marko Čolić igra na današnjom meču jer je lekar načinio grešku prilikom uspisivanja godine za lekarski pregled, pa je njegovo mesto zauzeo napadač Marko Luković i odlično odigrao. Po veoma prohladnom vremenu domaći i gostujući fudbaleri imali su veoma lepe šanse za postizanje gola. Prvi šansu na meču su imali gosti kada brzonogi Stolić ubacuje loptu, ali nikoga nije bilo od saigrača u šesnaestercu domaćih.

Od početka utakmice glavni sudija je pustio veoma oštru igru na obe strane i u 9. minutu su viđene prve čarke na terenu. Prilikom napada gostiju jedan igrač je nagazio golmana domaćih Jovanovića, a sudija mu dodeljuje žuti karton. U 11. minutu gosti su opravdano protestovali kada je drugi pomoćni načinio veliku grešku prilikom akcije gostiju signalizirao je ofsajd i ako je napadač gostiju bio najmanje dva metra iza poslednje linije domaćina. Domaćin je imao šansu u 29. minutu Nikolić odlično ubacuje loptu sa desne strane a Čolić je zamalo zakasnio. U 34. minutu Vujić prolazi po levoj strani ali pogadja stativu.

Drugo poluvreme je proteklo u šansama na obe strane a prvu su imali gosti ali je odbrana domaćih sigurno intervenisala. Na polovini drugog poluvremena ponovo šansa za goste loptu ubacuje Vujić, a na drugoj stativi se našao Stolić koji šutira preko gola. Imali su i domaći šansu za gol Minić odlično proigrava Čolića i kada se napadač domaćih spremao da šutne jedan od gostujućih igrača ga je spotakao, domaći su tražili penal, ali je sudija samo pokazao na korner. Imali su šanse za gol domaći preko Čolića koji šutira preko gola i Vračarević čiji udarac golman gostiju brani. I kada je već bilo jasno da će se utakmica završiti nerešeno usledio je slobodan udarac za domaćina. Loptu namešta Minić šutira i pogađa mesto gde se spajaju stativa i prečka, lopta se odbija do Pavlovića koji je prihvata i sa dva-tri metra šutira daleko preko gola. Na kraju je ostalo 0:0 i podela bodova.

FUD - Trudbenik 0:0 (0:0)

Brus - Gradski stadion. Sudija: Ljubiša Jakovljević (Kruševac). Žuti kartoni: Minić (FUD), Stolić, Čukić (Trudbenik).
FUD: Jovanović, Čaloveić (Knežević), Zdravković (Petrović), Obradović, Pavlović, Simić, Vračarević, N.Nikolić (Terzić), Minić, Luković, Čolić (Zdravić ).
TRUDBENIK: Simić, Mladenović, D. Nikolić, Čukić, Stanojević, Pavlović, Vujić, Mitrović, Spasojević, Spasić (Radenković), Stolić.

Vinogradar 3 : 0 Mačkovac
Mladost (DK) 1 : 3 Čitluk
13. April 3 : 1 Sloga (D)
Mladost (T) 2 : 1 Sloga (L)
Žabare 4 : 1 Sloga (Ć)
Sebečevac 4 : 1 Donji Kopaonik