U odloženoj utakmici 13. kola FUD slavio protiv Trudbenika

Arhivski snimak - foto: Žarko Arsić

Pobedom u odloženoj utakmici nad ekipom Trudbenika iz Stalaća FUD je završio polusezonu. Po prohladnom vremenu FUD iako oslabljen neigranjem nekoliko bitnih igrača odigrao je dobro i zasluženo osvojio nova tri boda. Domaćin je poveo već u 5. minutu Ignjatović postiže gol. Gosti stižu do izjednačenja u 11. minitu posle nespretne intervencije Vračarevića koji u nameri da vrati loptu golmanu pogađa sopstvenu mrežu za 1:1. Ignjatović je propustio veoma dobru šansu u 15. minutu kada ga Zdravković odlično proigrava ali njegov udarac blokirao je jedan od igrača gostiju. Ignjatović je ponovo doveo svoju ekipu u vođstvo u 21. minutu kada prolazi po desnoj strani i pogađa levi ugao gola gostiju za 2:1. Nije samo Ignjatović  davao golove već je i asistirao Karadžiću u 27. minutu koji postiže gol za 3:1.

Knežević je propustio veoma dobru šansu, Vračarević centrira a Knežević na drugoj stativi šalje loptu preko gola.  Do kraja utakmice domaćin je mirno priveo meč kraju uz još jednu asistenciju Ignjatovića za Karadžića koji postiže gol u 66. minutu za konačnih 4:1. Glavni sudija pred kraj utakmice nije pokazao javnu opomenu igraču gostiju Čukiću posle veoma oštrog starta nad Ignjatovićem što je izazvalo proteste domaćih igrača a i malobrojne publike Na kraju polusezone FUD je na 6. mestu sa 26 bodova.

FUD - Trudbenik 4:1( 3:1)

Brus-Gradski Stadion. Gladalaca: 50. Sudija : Marko Đorđević (Kruševac) 6,5. Strelci: Ignjatović 5, 21, Karadžić 27, 66. minut za FUD, a Vračarević u 11. minutu (auto gol). Igrač utakmice: Ignjatović.
Fud: Jovanović 6,5 Čaloveić 7, Jelić 7,5, Čolić 7, Karadžić 7,5, Pavlović 7, Zdravković 7, Đorđević 6, Knežević 7, Vračarević 6,5, Ignjatović 8.
Trudbenik: Skokna 6, Mladenović 6,5, Tomašević 6,5 (Tomić-), Todorović 7, Čukić 5, Ivanović 6,5 Ristić 6,5 (Filipović-), M.Milosavljević 6,5 Marinković 6,5, Radenković 6,5, Spasić 6,5.

Dedina 1 : 0 Sloga (L)
13. April 3 : 1 Gornji Stepoš
Sloga (D) 0 : 3 Čitluk
Jastrebac 2 : 0 Mačkovac
Polet 57 0 : 1 Temnić 1924
Bošnjane 0 : 5 Sloga (Ć)