Dva bivša šampiona zatvorila neuspešnu ligašku sezonu

Zavesu na ovogodišnji deo regularne sezone u sali "Ranko Žeravica", Zvezda spušta u susretu sa Ekonomcem, prošlogodišnji protiv jedanaestostrukog šampiona države. Sa aspekta rezultata nije zanemarljivo kako će ekipe završiti ligašku sezonu. Zvezdi bi pobeda značila, ne toliko zbog pozicije na tabeli sa koje se ne može pomeriti bez obzira na rezultat večerašnjeg meča, koliko zbog psihološkog momenta pred Play-out i baraž utakmice za opstanak protiv Loznice grada 2018, dok gosti iz Kragujevca u slučaju pozitivnog rezultata čekaju ishod konkurenta Nove Pazove, da li će direktno ispasti u Drugu ligu ili i oni igrati baraž za opstanak sa ekipom Ivanjice.

Početak je bio buran, gosti su došli u vođstvo u 5. minutu, Milivojević je sa 10 metara loptu poslao u rašlje nemoćnog Mladenovića. Peralović je samo minut kasnije izjednačio šutiravši neodbranjivo za 7 metara, posle dobrog driblinga. Isti igrač u 11. minutu dovodi domaće u vođstvo posle greške gostujućeg golmana, rutunski sa 12 metara loptu šalje u praznu mrežu. Do kraja poluvremena Kragujevčani na sve načine pokušavaju da izjednače rezultat, ali u tome ne uspevaju. Gol ne postižu čak ni iz penala sa 10 metara, jer je Zvezda imala akumulirani broj prekršaja.

Ekonomac posle samo 15 sekundi u nastavku dolazi do poravnanja rezultata, lepim golom Lazara Marinkovića. U 22. minutu nakon solo prodora Vasić dovodi goste do brzopoteznog vođstva od 3:2. Rezultat je preokrenut za nepuna dva minuta.
Posle početnog šoka Zvezda se stabilizovala i krenula mnogo više da napada, ali iz kontranapada prima i četvrti pogodak, strelac je Milovanović u 31. minutu. Neizvesnost u meč unosi Inajetović samo minut kasnije posle lepog pasa Milosavljevića. Do zasluženog izjednačenja domaći su došli u 34. minutu, Đukić je prosto probušio mrežu iz blizine.

Gostima je preostalo 6 minuta da dođu do pobede i spasu sezonu, igraju sa pet igrača u polju i to im uspeva bukvalno 7 sekundi pre kraja, strelac pobedonosnog gola bio je Digić.

Zvezda prvu utakmicu baraža igra kod kuće u utorak 27. aprila od 19h, revanš je u Loznici 1. maja, a eventualna majstorica ponovo u Beogradu 5. maja. Što se Ekonomca tiče, čekaju ishod utakmice Nove Pazove i Vranja, da bi saznali svoj status.

CRVENA ZVEZDA - EKONOMAC 4:5 (2:1)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Nikolić Oliver i Stajić Dejan. STRELCI: Peralović 6. i 11, Inajetović 32. i Đukić 34.min (C.Zvezda), Milivojević 5, L.Marinković 21, Vasić 22, Milovanović 31. i Digić 40.min (Ekonomac). ŽUTI KARTONI: Blagojević, Pavlović i Petronijević (C.Zvezda), Digić i Dimitrijević (Ekonomac).
CRVENA ZVEZDA: Mladenović, Blagojević, Petronijević, Milosavljević, Đogo - rezerve: Jevtić, Sarić, Đukić, Peralović, Jovanović, Čkonjević, Pavlović, Inajetović.
EKONOMAC: Milanović, Digić, Vasić, L.Marinković, Stojanović - rezerve: Milenković, Radenković, Milivojević, Tanasković, Tadić, Brdar, Milovanović, Dimitrijević, I.Marinković.