Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta uknjižili šesti prolećni poraz

Malo je nedostajalo da Danilo Pejović izjedači, ali... - foto: V. Jankov

Poraz i u komšijskom derbiju! To bi u najkraćem bio izveštaj sa gostovanja Vojvodine iz Bačkog Gradišta u Turiji. Mladost je pobedila rezultatom 3:2 (1:0) i spustila Vošu na peto mesto, a oni su zadržali drugu poziciju sa 57 bodova, šest manje od vodećeg Tekstilca. A ne tako davno, Gradištanci su se baškarili na liderskoj poziciji. Prezimeli su sa 38 bodova, samo tri poraza i dva nerešena rezultata u jesenjoj polusezoni i gol razlikom 40:10. Posle deset prolećnih kola, imaju samo 12 bodova više i datih 17, a primljenih, čak, 15 golova. Međutim, treba imati na umu da je zimski prelazni rok u velikoj meri oslabio sastav Vojvodine. Vratili su se golman Isidor Milovanov i levi bek Uroš Preradov u matični OFK Bečej 1918, Nenad Vinović je otišao u Kozaru iz Banatskog Velikog Sela, a kapiten Bojan Bilbija je odlučio da prekine igračku karijeru. Iako su angažovane novajlije, pokazalo se da nemaju kvalitet da dostojno zamene pomenuti kvartet.

Drugi parametar koji ne ide u prilog Gradištancima je katastrofalan učinak na gostovanjima. Samo su u premijernoj utakmici nastavka prvenstva savladali otpisani Obilić u Novom Kneževcu, a sa ostalih pet gostovanja vratili su se bez ijednog boda, čemu valja pridodati poraz kod kuće od sadašnjeg lidera Tekstilca i epilog je poznat.

U Turiji je, koliko toliko, čast sačuvana u poslednjih desetak minuta. Jer, Mladost je u 79. minutu povela sa 3:0, onda je tri minuta kasnije Nikola Ćulum smanjio na 3:1, a minut kasnije je Bratislav Jelić opalio po lopti i uz pomoć golmana Ađanskog postavljen je konačan rezultat 3:2. Istina, malo je nedostajalo da, posle direktnog udarca iz ugla Pejovića, dođe i do izjednačenja, ali je Ađanski krajnjim naporom uspeo da sačuva svoju mrežu.

U Turiji je trener Lazar Dabižljević izveo sledeći sastav: Babin, Ilić (53. Stefanov), Marković, Kudrić (od 71. Prodanov), N. Ćulum, Đekić (od 80. Pecarski), Pejović, Dabižljević (od 80. Džigurski), B. Ćulum, Pelengić, B. Jelić.

U 28. kolu vojvođanskog „severa“, na Vaskrs, Vojvodina dočekujeNjegoš iz Lovćenca. Imajući u vidu da je rival na 11. mestu sa 36 bodova, prognoze naginju ka petoj prolećnoj pobedi. Međutim, trener Dabižljević će biti na mukama, jer je pitanje hoće li se od povrede oporaviti golman Babin, a nekoliko ključnih igrača imaju parne kartone. Po narodnoj, „nesreća nikad ne ide sama“, predstoji nimalo lak izazov.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša
Radnički (S) 1 : 5 Vojvodina (T)
Srbobran 1 : 1 OFK Vrbas