Spasonosni bodovi dubljanskog FK Kamenorezac 76

Utakmica u Dublju FK Kamenorezac FK Župski biseri iz Laćisleda

Posle kiše prijatno vreme za igru na igralištu u Dublju,domaći Kamenorezac dočekao je solidnu ekipu FK Župski biseri iz Laćisleda i posle poraza u prethodnom kolu Druge Rasinske okružne lige zabeležio pobedu u ovom susretu 26 prvenstvenog kola Druge Rasinske okružne lige 4:0,poluvreme 3:0.Bila je ovo zanimljiva,fer i korektna utakmica,bilo je šansi za jednu i drugu ekipu.Domaći su došli u vođstvo sa 1:0 već u 5 minutu pogodkom vrlo dobrog i brzonogog Đorđa Andrijaševića,tri minuta kasnije vođstvo na 2:0 povisio je danas dvostruku strelac Darko Blagojević u 8 minutu.Kapiten,agilni Nikola Pecić upisao se u listu strelaca u 14 minutu i to je bio rezultat prvog dela utakmice.U nastavku gotovo ista igra,nadmetanje ali se pokazalo da su domaći želeli pobedu,borili se da pobegnu iz opasne zone za ispadanje i uspeli su. Konačan rezultat postavio je Darko Blagojević u 55 minutu 4:0.Odbrana domaćih je dobro funkcionisala,Dragan Župac borben i odgovoran,Aleksandar Jakovljević dobar u odbrani i u napadu.Dobro je branio i golman domaćih Aleksandar Vidaković,ekipu su vodili Branko Topalović i Dragiša Jakovljević.Beležimo i dobro nepristrasno suđenje glavnog arbitra Dušana Stojanovića,kome su pomagali pokrajne sudije Marko Mladenović i Petar Milićević.Delegat Darko Rasinac profesionalno je obavio svoj posao.Ovom važnom pobedom dubljani su popravili plasman na tabeli i sada su na 9 mestu sa 31 bodom,u narednom 27 kolu gostuju u Ugljarevu kod FK Omladinac koji je plasiran na 8 mestu,biće ovo težak meč ali se u FK Kamenorezac nadaju povoljnom rezultatu.FK Župski biseri kući dočekuju FK Beli Orlovi iz Tobolca pretposlednje plasiranu ekipu na tabeli Druge Rasinske okružne lige.

Garevina 4 : 1 Vinogradar
Jezero 5 : 4 Polet 57
Borac 1 : 1 14. Oktobar
Rubin 4 : 2 Župski biseri
Stari Trstenik 3 : 0 Omladinac (U)
Gradac 2 : 2 Poljoprivrednik
Beli Orlovi 2 : 3 Velika Drenova