Polet nemoćan u Ruskom selu

FK Polet - Nakovo (foto: facebook.com/fk.polet.3154)

Juče je odigrano 31. kolo PFL Zrenjanin, u kom je Nakovački Polet gostovao komšiji u Ruskom selu,  domaćoj Crvenoj zvezdi. Ruskoselci su matematički pre par kola obezbedili plasman u Vojvođansku ligu, dok se Barcelona bori za drugo mesto. Lepo nedeljno popodne, odlično pripremljen teren i duel prvoplasirane i drugoplasirane ekipe nagoveštavalo je zanimljiv duel.

Posle početnog ispitivanja snaga i letnjeg pljuska, domaćin dolazi u vođstvo nakon 20-ak minuta igre šutom iskosa sa desne strane. Nedugo zatim skoro pa identična situacija i šut sa distance za 2-0 za Crvenu zvezdu. Sa tim rezultatom se i odlazi na odmor.

Od samog početka drugog poluvremena domaća ekipa pokazuje da je zasluženo osvojila prvo mesto u PFL Zrenjanin. Domaći deluju organizovanije i spremnije, a i veći fond igrača uticao je na to da gosti iz Nakova nisu imali šanse protiv lidera. Posle jedne kontre Ruskoselci povećavaju prednost na 3-0. U samom finišu meča Polet postiže počasni pogodak preko Inđića koji natrčava na odbijenu loptu posle prekida Kneževića i postavlja konačan rezultat 3-1.

Sve u svemu, kako smo i na početku naveli sasvim zaslužena pobeda Crvene zvezde u jednoj fer i korektnoj utakmici. Mladoj ekipi trenera Saše Kresoje predstoji sledeće nedelje utakmica protiv Lehela na domaćem terenu. Crvenoj zvezdi ovom prilikom čestitamo na osvojenom prvom mestu i želimo mnogo sreće u Vojvođanskoj ligi.