Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 21. kolo

28.05.2021. –20:00 RK Sivac 69 - RK Jedinstvo 26:26 (12:13)

Posle tačno šest nedelja i trijumfa nad ekipom RK Mačva iz Bogatića, te, u međuvremenu serije loših rezultata, rukometaši Jedinstva, uspeli su da osvoje jedan bod u prvenstvenoj utakmici. Izabranici Zoltana Ivanice odigrali su u petak, 28. maja nerešeno – 26:26, na gostovanju u Sivcu, u okviru pretposlednjeg, 21. kola Super B lige za sezonu 2020/21. Među Novobečejcima, najviše su se istakli kapiten Ivan Crnjin sa osam i Jovan Ristić sa šest postignutih golova. U domaćem sastavu, Marko Čabai je zabeležio šest pogodaka. Rukometaši Jedinstva, sa samo pet osvojenih bodova, zauzimaju poslednju, dvanaestu poziciju na tabeli. U narednom, poslednjem ovosezonskom kolu, RK Jedinstvo će na svom parketu dočekati desetoplasirani tim, ekipu RK Morava iz Velike Plane kojoj su bodovi preko potrebni za definitivni opstanak. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Stare i Nove Pazove (Velimir Tošković i Sreten Avramović) a kontrolor je bio Nebojša Grković iz Kaća.

30.05.2021. – 17:30 RK Lavovi BP - RK Ub 27:27 (13:13)

Vrlo zanimljivu i takmičarski bitnu utakmicu gledali smo u Bačkoj Palanci u hali “Tikvara” gde su se sastale ekipe Lavova i Uba. Ub je trenutno u sigurnoj zoni jer ima 17 bodova (bod više od crvene). Ubljani su sa svih 16 igrača stigli u Bačku Palanku i odigrali solidnu utakmicu. Gosti su imali vođstvo do 14. minuta a potom Lavovi preokreću rezultat na 6:5 a potom odlaze na 8:5. Ova dominacija je trajala do 24. minuta a potom gosti dolaze do izjednačenja. U nastavku se igralo gol za gol i na poluvreme se odlazi sa 13:13. Bolje su gosti otvorili drugo poluvreme i već u 34. minutu imaju +2 (14:16). Sve su imali u svojim rukama do 54. minuta a zatim četa Slobodana Permosera pojačava ritam i izjednačava rezultat. Bilo je biti ili ne biti, da li će se ugasiti svaka nada za Lavove ili će Ub zvanično izboriti opstanak. Obe ekipe su znale šta znače ova 2 boda. Rogić i Milutinović ponovo vode Ub na +2 a Čupković i Petrović pronalaze rupu u odbrani Uba i u poslednjem minutu donose veoma bitan bod. Kod gostiju najefikasniji je bio Darko Pavlović sa 9 golova dok je domaći imali 3 igrača koja su se upisivala u listu strelaca 5 puta. Utakmicu su sudili braća Miloš i Đorđe Jevtić iz Lazarevca a delegat je bio Ivan Mandić iz Beograda.

27.05.2021. – 19:00 RK Inđija - RK Kolubara 36:31 (16:14)

Kao što znamo rukometaši Kolubare su porazom od Jugovića izgubili sve šanse da se bore za ulazak u viši rang tako da ćemo “Krtice” i sledeće sezone gledati u Super B ligi “Sever - Centar”. Kolubara je u Inđiju doputovala rasterećeno. Inđija je od samog starta nametnula svoj ritam i kako je vreme prolazilo gol razlika se samo povećavala. U 9. minutu bilo je 6:2 a u 13. minutu su gosti stigli na 6:5. Ponovo su domaći dodali gas a prvi put gosti imaju prednost u 24. minutu (11:12). U 29. minutu domaćin je ponovo zaigrao baš kako želi Boris Žarković i stiče +2 pred odlazak na desetominutnu pauzu. U drugom poluvremenu sve je bilo u znaku Inđije. Ni u jednom trenutku Kolubara nije zapretila te na kraju domaćin beleži veliku pobedu 36:31. Kod gostiju najefikasniji je bio Vukašin Vujošević sa 6 golova dok je domaće do pobede vodio Đorđe Šotra sa 12. Za igrača utakmice proglašen je Milan Baljak koji je postigao 6 golova. Utakmicu su sudili Nikola Ilić i Ivan Veličković (Železnik – Umčari) a kontrolu suđenja je vršio Miroslav Janković iz Zemuna.

29.05.2021. – 19:00 RK Jugović - RK Mačva 33:28 (16:10)

U okviru 21. kola Super B lige “Sever - Centar”, rukometaši Jugovića nisu imali težak posao jer je u goste došla ekipa Mačve koja će po svemu sudeći naredne sezone igrati Prvu ligu. Jugović nije želeo da potceni ovu ekipu koja je doživela dosta promena. Krenuli su izabranici Dušana Mirkovića furiozno i već u 6. minutu imali 4:0. U 9. minutu je Danilo Dimić pozvao svoje rukometaše na minut odmora ali ni to nije urodilo plodom. Kaćani su nastavili da rešetaju gol Mačve i nakon 30 minuta igre bilo je 16:10. U drugom poluvremenu “palo” je znatno više golova a već u 40. minutu je moglo da se kaže da bodovi ostaju u Kaću. Mirković je poslednjih desetak minuta omogućio da igraju momci sa manjom minutažom te je Mačva uspela da smanji na 33:28. Kod gostiju Aleksandar Ješić je postigao 7 golova dok je domaće do pobede vodio Ognjen Regodić sa 8 golova a za igrača utakmice proglašen je Miloš Ćeran.

29.05.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol - RK Voždovac 2012 42:30 (21:14)

Vrbas se definitivno podigao iz “pepela”. U pretposlednjem kolu su ubeležili veliku pobedu protiv Voždovca 2012 i tako zvanično izborili opstanak u Super B ligi “Sever - Centar”. Bojan Ćirić je u Vrbas poveo svih 16 igrača ali poraz je ubeležen jer nije bilo bombardera. U pitanju je 2. strelac lige Nikola Zečević. Iako je ova utakmica bila vrlo bitna za Vrbas toliko je bila nebitna za Voždovac te je Ćirić omogućio mlađim igračima da igraju i pokažu šta znaju. Od samog početka videlo se da Vrbas silno želi bodove i već u 8. minutu je bilo 7:3. Pokušao je trener gostiju da trgne svoju ekipu u par navrata ali to nije uspeo te se na poluvreme odlazi sa 21:14 za domaćina. I u drugom poluvremenu je domaćin nastavio u svom ritmu a zvanično je moglo da se kaže da je pobeda izvojevana u 44. minutu kada je bilo 30:20. Do kraja su domaći smanjili ritam i ubeležili pobedu koja znači opstanak. Kod gostiju najefikasniji je bio Luka Mijailović sa 6 a kod domaćina 7 puta su se upisivali Matija Mićunović, Jovan Dragnić (igrač utakmice) i Milija Papović. Utakmicu su sudili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde. Delegat je bio Željko Golubović iz Novog Sada.

30.05.2021. – 19:30 RK Morava – RK Smederevo 30:28 (18:15)

Gotovo cela sezona rukometašima Smedereva spakovala se u 60 minuta. Toliko je trajala utakmica pretposlednjeg kola u Velikoj Plani u kojoj su se sastali domaća Morava i Smederevo. Smederevcima je trebala pobeda za plasman u elitu, a domaćinu trijumf za opstanak u ovoj konkurenciji. Posle 60 minuta radovali su se domaći. Planjani su slavili pobedu rezultatom 30:28, poluvreme 18:15. Kao i na nekim prethodnim utakmicama, igranim na terenima rivala, rukometaši Smedereva ušli su nekako sporo i mlako u utakmicu. Na drugoj strani mnogo više energije i želje prikazali su domaći rukometaši. Malo toga je polazilo za rukom Smederevcima, mada treba naglasiti pomalo čudan kriterijum suđenja sudijskog para koji se najbolje ogleda u isključenjima i dosuđenim sedmercima. Ekipa Nenada Martića igrala je 20 minuta sa igračem manje, a domaćin samo šest. Ista je situacija i sa sedmercima. Morava je dobila devet sedmeraca, a Smederevo samo 4. Domaćin je vodio u prvom poluvremenu i sa pet golova razlike. Uz dosta muka, uspeli su Smederevci da do odlaska na odmor smanje zaostatak na tri gola. U drugom poluvremenu mnogo bolje izdanje rukometaša Smedereva, pre svega u odbrani. Malo po malo se topila prednost Planjana, a u 50. minutu Smederevo prelazi u vođstvo 25:24. Ponadali su se malobrojni navijači gostujućeg tima da sledi preokret. Nekoliko neorganizovanih i ishitrenih napada skupo su koštali ekipu Smedereva. Više živaca i koncentracije imali su domaći koji su ovom pobedom gotovo ozbezbedili opstanak. Na drugoj strani, Smederevcima ostaje da se nadaju da Voždovac u poslednjem kolu savlada Jugović, ali u to je teško poverovati, sa čime se slaže i trener Smederevaca. U ekipi Smedereva najefikasniji sa po sedam pogodaka bili su Jokić i Marjanović, a u domaćoj ekipi Đurković i Antić postigli su po 7 pogodaka, a Lazović se šest puta upisao u listu strelaca. (Sdsport.rs)