Pobeda plavo-belih na premijeri novog šampionata

Nova sezona je počela pobedom! Romantičari su u drugom poluvremenu uspeli da savladaju dobro organizovanu defanzivu gosta i došli do trijumfa. OFK Beograd - Leštane 3-1 (0-0).

Na 34 stepena u hladu igrači oba tima prikazala su igru sa visokim tempom. Gosti su se bazirali na defanzivnu ulogu, a svoju šansu su čekali iz kontra-napada.

Naši igrači, većim delom prvog perioda, igre nisu imali nekog efikasnog rešenja za takvu igru Leštanaca, ali stvaramo nekoliko stopostotnih šansi koje nisu realizovane. Beležimo priliku Pantića nakon ubačene lopte iz prekida kada posle neuspele ofsajd zamke izlazi sam ispred golmana, Jevtića, ali lopta nakon njegovog laganog šuta odlazi pored gola. Kilibarda propušta još jednu izglednu priliku, a u nekoliko navrata opasno pretimo preko krila, Ugrice sa levog i Kilibarde sa desnog boka.

Pravimo i nekoliko grešaka u odbrani pa tako dopuštamo gostu da nam opasno pripreti u par navrata. Stanimirović sa 6-7 metara šutira ka našem golu, ali Jevtić je na mestu.

U nastavak igre ulazimo odlučnije i to nam donosi rezultat. Nakon nekoliko naleta ka golu gosta, njihov kapiten posle ubačene lopte sa boka je ubacuje u sopstvenu mrežu. Pet minuta kasnije, u 66. Beograd duplira prednost, a još pet minuta posle toga dolazimo i do trećeg gola. Strelci su Jovanović i Ugrica.

Dvanaest minuta pre kraja utakmice sudija je procenio da je start Popovića za najstrožu kaznu. Siguran egzikutor bio je Stanimirović i tako postavio konačnih, 3-1.

U narednom meču gostujemo u Surčinu domaćem Jedinstvu.

TEK Sloga 2 : 1 Jedinstvo
Brodarac 1 : 1 Radnički (O)
Prva iskra 1 : 2 BASK
Teleoptik 1 : 3 Radnički (NB)
OFK Beograd 3 : 1 Leštane
Zemun 2 : 0 Ušće Novi Beograd
BSK Borča 0 : 1 Zvezdara
Borac 1 : 2 Studentski grad