Novobeograđanima ne prija zlatiborski pršut

Traktorče je zaribalo na startu prvenstva u Bačkoj Palanci, pa sada na svom stadionu kraj hale "Ranko Žeravica" traži šansu za iskupljenje. Gost im je prošlogodišnji član elitnog ranga takmičenja Zlatibor, koji je takođe kiksnuo i to kod kuće u nadmetanju sa novajlijom iz Zaječara.

Uvodni minuti protiču u međusobnom ispitivanju snaga, a prvu priliku za pogodak imaju domaći u 17. minutu. Radočaj posle solo prodora šutira sa 10-ak metara, lopta je prohujala kraj same stative.

Uzbuđenja su izostala sve do 39. minuta, Glišić je lepo centrirao na loptu je natrčao Stamenić i sa oko 12 metara volej udarcem šutirao tik iznad prečke. To je ujedno bilo sve od zanimljivosti iz prvog perioda, igralo se uglavnom na sredini terena, vodila se prava rovovska borba.

IMT u nastavku igra angažovanije. Rezervista Mesarović u 52. minutu lepo šutira glavom, posle kornera Jovanovića, lopta odlazi zamalo iznad prečke. Najlepša akcija je viđena u 62. minutu, Lučić je spojio sa golom Stamenića, međutim njegov šut sa 6-7 metara golman gostiju je akrobatskom intervencijom zaustavio.

Gosti trpe žestok pritisak, a Damnjanović u 69. minutu iz srca šesnaesterca loptu upućuje iznad gola, još jedna šansa za domaće odlazi u nepovrat. U 73. minutu lepa akcija Glišića i Lazovića, ovaj potonji sa par metara pogađa stativu gola gostiju.

Glišić potom, posle solo prodora u 85. minutu, vara dva odbrambena igrača, ali u odsudnom trenutku šutira neprecizno sa svega nekoliko metara udaljenosti od gola. Veliki broj neiskorišćenih šansi koštao je IMT gubitka dva boda kod kuće, dok gosti mogu biti zadovoljni bodom, jer nisu apsolutno ništa prikazali.

IMT - ZLATIBOR 0:0

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Petrović Nikola. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Obradović Nikola. ŽUTI KARTONI: Rmuš, Čumić i Miloradović (Zlatibor).

IMT: Katić, Vukašinović, Glišić, Stefanović, Lučić, Damjanović, Stamenić, Džinović, Sudarikov (Mesarović), Radočaj (Lazović), Đ.Petrović (S.Petrović).

ZLATIBOR: Savić, Janjušević, Dašić, Bašić, Jovanović, Radosavljević (Filipović), Krkotić (Stamenić), Cvetić, Marković, Čumić, Rmuš (Miloradović).

Radnički (SM) 5 : 2 Timok 1919
IMT 0 : 0 Zlatibor
Mladost GAT 1 : 0 OFK Bačka
Budućnost 3 : 2 RFK Grafičar
Železničar 1 : 1 Mačva
Kabel 0 : 3 OFK Žarkovo