Timok 1919 u poslednjoj sekundi izvikao bod na Kraljevici

Detalj sa meča Timok 1919 – IMT

U 3. kolu Prve lige Srbije Timok je danas odigrao prvu utakmicu na svom terenu protiv ekipe IMT iz Novog Beograda. Pred oko 500 gledalaca po idealnom vremenu, gosti su pokazali malo više od igre ali su zaječarci izvukli bod na svom terenu i nastavili niz od skoro tri i po godine bez poraza na Kraljevici. Timok je krenuo bojažljivo bez prave šanse za gol. Igor Pantić je u 10. minutu pokušao šutem sa 15-tak metara ali preko gola golmana Andrije Katića. U 18. minutu je oboren kapiten zaječaraca Miloš Cvetković ali je slobodan udarac sa nekih 20-tak metara sa leve strane slabo izveo najbolji strelac Timoka Ivan Dragićević. Odmah u narednom napadu gosti su došli do prednosti preko Vladimira Lučića koji je iz kontra napada nesmetano ušao u šesnaesterac i poslao loptu u levi donji ugao golmana Aleksandra Jovanovića (0:1). Gosti su imali veći posed lopte i do kraja poluvremena stvorili još jednu priliku ali je Uroš Stamenić šutirao tik pored leve stative.

U nastavku Timok je zaigrao agresivnije i stvorio nekoliko idealnih šansi za gol. Prvo je Igor Pantić u 48. minutu šutirao u okvir gola a u 53. minuta rezervista Nenad Kačar se odlično oslobodio čuvara, ušao u šesnaesterac sa leve strane i dodao povratnu loptu do nigerijca Kingslija koji je sa penala šutaro preko prečke. Do kraja regularnog dela utakmice vođena je borba na sredini terena bez izglednijih šansi za gol. U zaostavnom vremenu, bukvalno u poslednjoj sekundi produžetka od tri minuta, kada je nekolicina gledalaca polako napuštala stadion pod Kraljevicom, na dubinsku loptu istrčao je golman IMT-a Andrija Katić i u doskoku prešao liniju šesnaesterca što je sudija Nikola Bikić iz Zrenjanina odlično video i dosudio indirektan udarac. Najiskusniji u ekipi Timoka Ivica Jovanović preuzeo je odgovornost da šutne i pogodio za 1:1 i veliku radost zaječaraca.

TIMOK 1919 – IMT 1:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Gledalaca: 500. Sudija Nikola Bikić (Zrenjanin), pomoćnici Ilija Lovre (Novi Sad) i Goran Šain (Vršac). Strelci: Vladimir Lučić u 19 minutu (IMT) i Ivica Jovanović u 90+3 (Timok 1919). Žuti kartoni: Marko Milenković, Miloš Cvetković i Ivica Jovanović (FK Timok 1919) i Andrija Katić (IMT)

TIMOK 1919: A. Jovanović, O. Nikolić (Kačar), Pantić (I. Jovanović), Dragićević (Ristić), Gardić (Marko Cvetković), Božović, Blagojević, Milenković, Nnaji Kingsley (Anđelović), Miloš Cvetković, Mitrović
IMT: Katić, Petrović, Glišić, Stefanović, Lučić (Njamculović), Damjanović, Stamenić (Vukašinović), Džinović, Lukić, Radočaj (Mesarović), Lazović (Todorović)

Javor Matis 4 : 0 Radnički (SM)
Inđija 1 : 0 Rad
OFK Žarkovo 1 : 0 Loznica
Mačva 1 : 0 Kabel
RFK Grafičar 0 : 3 Železničar
OFK Bačka 0 : 1 Budućnost