Prva pobeda Starog Trsenika na domaćem terenu

U 6.  kolu Druge rasinske okružne lige fudbaleri Starog Trstenika upisali su prva tri boda pred domaćim navijačima ove sezone rezultatom 1:0 (0:0) nad ekipom Borca koja je do ovog kola bila na deobi prvog mesta.

Nakon dve utakmice kod kuće u kojima su ostvareni poraz i remi domaćini su od samog početka krenuli vidno rešeni da ostvare pobedu. Prvo poluvreme je uistinu izgledalo dosta izjednačeno gde su obe ekipe imale dosta šansi. Najbolja šansa viđena je u 36. minutu kada je igrač domaćih Mitrović izveo slobodan udarac sa strane. Naime lopta je prešla gol liniju ali ne celim obimom posle dobre reakcije golmana gostiju Agatonovića. Do kraja poluvremena valja pomenuti i jedan oštar faul domćeg igrača Lazarevića koji je sudija Jakovljević sankcionisao žutim kartonom koji je ujedno bio i jedini na meču.

Drugo poluvreme je krenulo borbeno kao i prvo sa dosta žara u duelima kod obe ekipe gde je prednjačio igrač domaćih Mladenović koji je sasekao takođe svaki mogući kontra-napad gostiju. Ispostaviće se na kraju i odlučujući moment se desio u 59. minutu kada je nakon gužve u šesnaestercu gostiju posle šuta A. Karadžića na odbijenu loptu naleteo Džatić i smesrio je u mrežu. Valja pomenuti da su ova dva momka u napadu ove sezone najvsetlija tačka tima sa ukupno 7 postignutih golova, dok ostatak tima nije postigao nijedan. Do kraja utakmice beležimo i najbolju šansu gostiju na utakmici u 92. minutu kada je nakon konfuzije odbrane domaćih igrač gostiju Kojić izašao pred golmana ujedno i kapitena Veškovca koji je sjajnom intervencijom sačuvao pobedu svojoj ekipi.

Stadion u Starom Trsteniku. Gledalaca 40. Sudijska trojka: Jakovljević, Ivković, Milanović. Strelci: Džatić Andrija u 59. minutu. Igrač utakmice: Mladenović Danijel.

Domaći: Veškovac (7), Mitrović (7), Komatović (7), Radosavljević(7), Đurković(7, 5), Lazarević(6, 5)/od 46. Glidžić(7), Mladenović(7, 5), Sklopić(7), Ranković (7)/od 63. Milovanović (6. 5), Džatić(7), A. Karadžić(7). Treneri: I. Sklopić, N. Sklopić, L. Karadžić.

Gosti: Agatonović(7), J. Kojić(6), Z. Stojanović(6), Brzić(5, 5), Todorović(6)/ od60. Milojević(6),   Stojković(6), G. Stojanović(6)/od 66. A. Stojanović(-),   N. Kojić(6, 5), Petković(6, 5), S. Kojić(6)/od 46. Janković(6),   Đurđević (6). Trener: Milošević.

Župski biseri 2 : 3 Velika Drenova
Stari Trstenik 1 : 0 Borac
Garevina 1 : 3 Polet 57
Mladost 2 : 0 Poljoprivrednik
Vinogradar 3 : 2 Kamenorezac 76
Varvarin 0 : 3 Omladinac
14. Oktobar 1 : 2 Jezero 2017
Donji Kopaonik 6 : 1 Ribnik