27.09.2021 V. Jankov

Vranjancima pobednički pehar

Učesnici Prvog memorijalnog futsal turira "Goran Stojisavljević Goga" u Bečeju - foto: V. Jankov

Pobednički pehar Prvog memorijalnog futsal turnira "Goran Stojisavljević Goga" u Bečeju osvojili su Vranjanci. Posle pobede od 2:0 prvog dana turnira protiv ekipe Zemun samo pravo, Vranje je u finalu savladao vicešampiona Bosne i Hercegovine Salines Tuzla Siti rezultatom 4:3. U utakmici za treće mesto, domaćin Bečej 2003 je, nakon poraza 3:5 od Tuzlaka, bio uspešniji od Zemunaca rezultatom 5:1.Shodno plasmanu, predsednik opštine Bečej Dragan Tošić uručio je pehare kapitenima svih ekipa. Minijaturne pehare dobili su i najbolji pojedinci. Za najboljeg igrača proglašen je Aleksandar Janjić iz pobedničke ekipe, najefikasniji igrač je kapiten Tuzlaka Denis Isanović, koji je postigao, kao nekolicina igrača, dva gola u protivničku mrežu, ali i jedan u sopstvenu, a za nasigurnijeg golmana s pravom je izabran Zemunac Žarko Sokić, koji je na dve utakmice imao 37 uspešnih intervencija!

Pored pohvala za besprekornu organizaciju domaćinu, koji je imao punu podršku kancelarije za mlade opštine Bečej, nije bilo primedbi ni na suđenje Predraga Beljevića iz Futoga i Đoke Simendića iz Mola.

Bečej 2003 - Zemun samo pravo 5:1 (0:0)

Iako je prvo poluvreme završeno bez golova, u nastavku utakmice za treće mesto momci sa Tise su pronašli način da izrešetaju storukog Žarka Sokića. Ostalo je još mesec dana do starta nove sezone elite, a posle viđenog kraj Tise od tri naša prvoligaša najviše razloga za strepnju imaće Zemunci. Bečejci su se dobro nosili sa renomiranijim Tuzlacima, a Zemunce su dobro isprašili. Međutim, nisu bez problema. Najveće pojačanje Milan Živić nije igrao zbog povrede lakta, a drugi novajlija Dejan Jovanović je povredio skočni zglob posle par minuta prve utakmice i neizvesno je kada će trener Igor Šošo moći da računa na njega.

Minule sezone prvi strelac drugoligaškog karavana Srđan Golub je načeo Zemunce, kapiten Stefan Korać je, posle asistencije Marka Novakovića, povisio na 2:0, a onda su se u listu strelaca upisali Stefan Stanojević, Bojan Ćulum i Boris Bodonji, dok je golgetersku čast Zemunaca na turniru spasao Stefan Grujić.

Finale: Vranje - Salines Tuzla Sity 4:3 (1:1)

Bečej: sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Predrag Beljević (Futog) i Đoka Simendić (Mol). Strelci: 1:0 Dodić u 8, 1:1 Isanović u 13, 1:2 Radujković u 31, 2:2 Isanović (autogol) u 32, 2:3 Todorović u 34,3:3 Jovanović u 37. i 4:3 Nikolić u 40. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Vranje 5 (3+2), Salines Tuzla Sity 5 (2+3).

Vranje: Milenković, Janjić, Anđelković, Dodić, Krstić, Stojanović, Milosavljević, Nikolić, M. Tasić, Stojiljković, D. Tasić, Jovanović, Ivanović, Ristić.

Salines Tuzla Sity: Jašarević, Hankušić, Radujković, Beganović, Imširević, Isanović, Čorhodžić, Topić, Hasić, Avdić, Marinković, Todorović.

Odluka o pobedniku pala je 56 sekundi pre kraja, pošto je Predrag Nikolić od svog gola poslao loptu u nebranjeni gol rivala, koji je u finišu rizikovao igrajući bez golmana, kako bi imao igrača više u polju.

Inače, finale je opravdalo očekivanja. Igralo se izuzetno brzo, borbeno, a i rezultatska neizvesnost je bila prisutna. Obe ekipe su po dva puta bile u vođstvu, ali je igra Tuzlaka na "sve ili ništa" izrodila ovo drugo.