Igokea srušila Zvezdu u Laktašima

Košarkaši Igokee ostvarili su veliku pobedu u trećem kolu ABA lige. Igokea je savladala Crvenu zvezdu u Laktašima, rezultatom 75-68.

Od samoga starta Igokea je igrala sjajno i sa ogromnom energijom. U ranoj fazi meča Igokea je imala deset poena prednosti. Na kraju je Igokea dobila prvi period sa 23-14. Nastavila je Igokea sa fantastičnom igrom u drugom periodu. Kroz fenomenalnu odbranu Igokea je došla do nevjerovatnih +22 na poluvremenu.

U nastavku, mnogo bolja reakcija Zvezde. Kroz sjajnu odbranu vratili su se u igru i prišli na deset poena zaostatka. Prišla je Zvezda na 56-51 i imala napad ali je Igokea serijom 6-0 odbila nalet Zvezde. Do kraja susreta Igokea je održavala vodstvo i došla je do velike pobjede.

Igokeu je do pobjede vodio Voler sa 15 poena dok je Kalinić predvodio Zvezdu sa 16 poena.