Šumadinci ispustili bod u Nišu

Da je fudbal igra u kojoj se svaki trenutak nepažnje skupo plaća mogli su fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 da se uvere na gostovanju niškom imenjaku u zaostaloj utakmici 13. kola Linglong Super lige Srbije. Imali su Šumadinci bod u džepu i lepu priliku da okončaju niz od četiri uzastopna neuspeha, ali je gaf mladog Nikole Ristovića, koji je skrivio jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi vremena, stajao “crvene” novog poraza - 1:2 (1:1).

Utakmica na “Čairu” imala je prilično buran početak. Već u 3. minutu glavni sudija meča Momčilo Marković pokazao je na “belu tačku”, nakon što je procenio da je desni bek Radničkog 1923 Aleksandar Varjačić igrao rukom u svom šesnaestercu. Ipak, nakon konsultacija sa kolegama iz VAR sobe, odlučio da ponišiti prvobitnu odluku.

Samo tri minuta kasnije zatresla se mreža niškog tima. Posle prekida koji je izveo Nemanja Tomić, Ognjen Ilić je poslao loptu na ivicu peterca, odbrana domaćina uspela je za trenutak da otkloni opasnost, ali se na pravom mestu našao levi bek Kragujevčana Uroš Blagojević, koji je uz pomoć jednog od igrača niške ekipe uspeo da smesti loptu iza leđa iskusnog Damira Kahrimana.

Primljeni gol naterao je domaće fudbalere da krenu znatno odlučnije ka golu Šumadinaca, pa su tako već u 8. minutu ozbiljno pripretili preko brzonogog Branislava Tomića, koji je iz izgledne pozicije, sa šest metara iskosa sa desne strane, šutirao preko gola.

Ipak, već u narednom napadu domaći stižu do izjednačenja. Mladi reprezentativac iz redova niškog tima Stefan Mitrović još jednom je demonstrirao svoje vrhunsko fudbalsko umeće, uspeo je da prevari najpre Filipovića, a potom i golmana Radničkog 1923 Stojana Lekovića za svoj četvrti gol u sezoni.

Nakon salve uzbuđenja u prvih deset minuta susreta, usledio je period zatišja. Do odlaska na odmor beležimo samo dva pokušaja Aleksandra Kovačevića sa distance, koje je Leković sa lakoćom zaustavio, kao i solidan udarac Burmaza u 29. minutu koji je naterao golmana Nišlija Damira Kahrimana da zagreje dlanove.

Prvi su u nastavku utakmice zapretili Kragujevčani. Tomić je izveo prekid sa leve strane, a Filipović propustio da skrene loptu glavom u gol domaćina.

Na drugoj strani, strelac vodećeg gola za niški tim Stefan Mitrović je u 53. minutu ponovo probio po levom boku, ali ovoga puta nije uspeo da nadmudri sigurnog Lekovića.

Dobro je odbrana domaćina odreagovala u 55. minutu, kada je uspela da izblokira udarac Saše Jovanovića iz izgledne pozicije.

U želji da pojača ofanzivni potencijal svoje ekipe, strateg Radničkog 1923 Vladimir Radenković je u 74. minutu na teren poslao tek oporavljenog Marka Mirića, koji je zbog povrede zadnje lože propustio poslednjih par utakmica. Radenkovićev kolega na klupi niškog tima Radoslav Batak odgovorio je uvođenjem u igru iskusnog Filipa Kasalice, koji je u 81. minutu imao lepu šansu da donese novu prednost svojoj ekipi, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Stefan Filipović je u 89. minutu još jednom zapretio nakon prekida, ali i ovoga puta nije imao sreće da sprovede loptu u mrežu Nišlija.

I kada su se igrači obe ekipe maltene pomirili sa podelom plena, mladi Nikola Ristović je u sudijskoj nadoknadi vremena napravio neshvatljivu grešku igrajući rukom u šesnaestercu svog tima. Domaćin je tako, potpuno nenadano, dobio priliku da dođe do trijumfa sa “bele tačke”, koju nije imao nameru da propusti. Miljan Škrbić je dobro odmerenim i preciznim udarcem sa jedanaest metara uspeo da prevari Stojana Lekovića, koji je pročitao nameru najboljeg strelca niškog tima, ali nije uspeo da zaustavi loptu na putu ka svojoj mreži.

Posle petog uzastopnog poraza u prvenstvu, fudbaleri Radničkog 1923 nalaze se na trinaestoj poziciji superligaške tabele sa četrnaest osvojenih bodova.

Izabranike Vladimira Radenkovića u ponedeljak na “Čika Dači” očekuje jako važan duel protiv ekipe Mladosti iz Lučana, koju su, podsetimo, savladali u prvom ovosezonskom odmeravanju snaga sa minimalnih 1:0.

RADNIČKI (N) – RADNIČKI 1923 2:1 (1:1)

Stadion:
“Čair”. Gledalaca: 300. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Pomoćnici: Goran Beljin (Bela Crkva), Ivan Mikalački (Zrenjanin). Strelci: Mitrović u 9. i Škrbić u 90+4. minutu iz jedanaesterca za Radnički (Niš), a Blagojević u 6. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Mićibući, Mitrović, Stevanović, Pejović (Radnički Niš), U. Vidović (Radnički 1923).

RADNIČKI (N): Kahriman, Aksentijević, Stanković, Stevanović, Vujadinović, Kovačević, Pejović (od 89. Pavlov), Tomić (od 82. Duronjić), Mitrović, Mićibući (od 84. Kasalica), Škrbić.
RADNIČKI 1923: Leković, Varjačić, Blagojević, Filipović, Milanović, U. Vidović (od 74. M. Vidović), Tomić (od 80. Vićentijević), Ilić, S. Jovanović, Ristić (od 61. Ristović), Burmaz (od 74. Burmaz)

Čukarički 1 : 1 Vojvodina
Proleter 1 : 0 TSC
Partizan 2 : 0 Radnik
Voždovac 0 : 0 Napredak
Novi Pazar 0 : 1 Spartak ŽK
Metalac 0 : 2 Mladost