Rutinska pobeda Zvezdinih omladinaca

Omladinci Grafičara i Crvene Zvezde su otvorili 14. kolo, na terenu iza juga "Marakane", gde je nominalni gost od samog starta stavio na znanje ko je favorit. Kapiten Stojanović je zatresao mrežu Grafičara već u 9. minutu na centaršut Nikolaševića, za vođstvo crveno-belih. U 19. minutu već je 0:2, Ognjenović je sa krila zavrnuo na drugu stativu gde je na loptu natrčao Mimović i volej udarcem sa 7-8 metara je zakucao pod prečku. Zvezda nastavlja sa atacima, a Ognjenović, potom i Nikolašević su u 23. minutu dobro zagrejali dlanove golmana gostiju šutevima iz kaznenog prostora.

Domaći su prvi put pripretili nakon pola sata igre, Graonja je sa 12 metara iskosa bio neprecizan. Velika nesmotrenost Zvezdine odbrane umalo ih u 34. minutu nije koštala gola. Naime, Ramović je direktno iz kornera kroz šumu nogu pogodio prvu stativu. Gosti su se baš opustili posle drugog postignutog gola, Grafičar je u 39. minutu napravio još jednu kolosalnu šansu. Marinković je dijagonalom sa centra pronašao Lolića, ovaj izbija sam pred Marinkovića, ali okleva sa udarcem, pa mu je ovaj ušao u šut i sačuvao mrežu.  Osveta stiže u vidu pogotka u 42. minutu, strelac je brzonogi Nikolašević za velikih 3:0 za Zvezdu. Prvo poluvreme je začinio Vidojević u 45. minutu uzdrmavši stativu domaćih šutem sa oko 25 metara.

Intezitet igre je opao u drugom poluvremenu, lopta je i dalje više u posedu Zvezdinih igrača, ali nema željene agresije. Igrao se 55. minut kada je nakon jednog napada koji nije puno obećavao Marić uputio udarac glavom sa desetak metara, odbranom se istakao golman domaćih. Grafičar se od 60. minuta budi, želeći da iskoristi indolentnost Zvezdinih igrača. Šansu za pogodak, međutim, ponovo stvaraju gosti preko Milosavića u 68. minutu, odbranom se još jednom istakao Vasilev. Igrao se 73. minut kada gosti stižu do četvrtog pogotka, na pas Pantića, pravovremeno je odreagovao Nikčević, najbolje se snašavši među protivničkim igračima u šesnaestercu. Konačan rezultat je postavljen u 87. minutu. Najpre je Nikčević izašao sam pred Vasileva koji mu je odbranio udarac, na odbijenu loptu je natrčao Janković i smestio je u praznu mrežu.

U sredu je na programu 15. kolo kada Grafičar gostuje vršnjacima sa Banovog brda, dok crveno-bele momke u utorak od 19 sati očekuje revanš susret sa Empolijem u Italiji, u UEFA Ligi šampiona za mlade, gde brane beogradskih 1:1.

GRAFIČAR - CRVENA ZVEZDA 0:5 (0:3)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Cvetković Ivan. STRELCI: Stojanović 9, Mimović 19, Nikolašević 42, Nikčević 73. i Janković 87.min (C.Zvezda).
GRAFIČAR: Vasilev, Petković (Tang), Graonja, Pešić, Žaknić, Beković (Mitić), Brajić (Čolić) (Savić), Ramović, Bajić (Janković), Lolić, Marinković.
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović (Goldin), Marić, Pantić, Melentijević, Vidojević, Bošković (Milosavić), Stojanović (Ilić), Ognjenović, Branković (Nikčević), Nikolašević (Janković).

Voždovac 0 : 2 Brodarac
Radnički 1923 1 : 0 OFK Beograd
Partizan 2 : 1 TSC
Vojvodina 0 : 1 Rad
Spartak ŽK 2 : 1 Zemun
Mačva 2 : 2 IMT