Srpska liga Istok: Potop Vranjanaca, Pčinji bod u Negotinu

Dinamo iz Vranja nastavio je sa slabim igrama u Srpskoj ligi Istok o čemu svedoči i meč 15. kola u kome je danas desetoplasirana Vlasina deklasirala Vranjance sa 6:2.

S druge strane, Pčinja iz Trgovišta, drugi klub iz Pčinjskog okruga u ovom rangu takmičanja, zadržala je trend pozitivnih rezultata i odigrala nerešeno 0:0 sa Hajduk Veljkom u Negotinu. Prvo poluvreme u Negotinu proteklo je u dominaciji gostiju iz Trgovišta, kada nisu iskorišćene dve odlične šanse Mitrovića i Stošića. Domaći su bili bez konkretne šanse u prvom, ali su u drugom poluvremenu stvorili nekoliko izglednih šansi koje nisu iskoristili. Podela bodova je najpravedniji rezultat.

Dinamo je nakon minimalne pobede protiv Meševa u Vranju (1:0) u seriji od šest poraza.

Pčinja, pak, od 10. kola i poraza na svom terenu od Jedinstva iz Paraćina ne zna za poraz - pobedili su pre ovog remija sa Negotincima OFK Brzi Brod u Nišu i leskovačku Slogu u gostima, a Vlasinu i pirotski Radnički kod kuće.

Dinamo je pretposlednji, petnaesti na tabeli Srpske lige Istok sa samo 7 bodova (sedam mu je oduzeto zbog kazni), a Pčinja je sada jedanaesta sa 17 bodova.

Sledi pauza u prvenstvu. U prolećnom delu sezone Dinamo će prvu utakmicu odigrati protiv poslednjeplasirane Sloge u Leskovcu, a Pčinja će gostovati Radničkom u Svilajncu.

Izvor: vranjenews.rs

Meševo 3 : 2 Timočanin
Rembas 2 : 1 Jedinstvo (P)
GFK Jagodina 2 : 0 OFK Brzi Brod
GFK Dubočica 2 : 1 Sloga (L)
Budućnost (P) 4 : 2 Radnički (P)
Pčinja 2 : 0 Hajduk Veljko
Trayal 2 : 1 Radnički (S)