Pobedom nad Novim Pazarom, ekipa FON-a pobrala jesenje lovorike

Prošlosezonskim finalistima play-offa za prvaka države, pripala je čast da zatvore jesenji deo prvenstva. FON koji u svom sastavu ima čak 5 reprezentativaca Srbije, nalazi se u mrtvoj trci za prvo mesto sa Vranjem i Loznicom, dok Novi Pazar ove sezone nije ni nalik ekipi od prošle, skraćen budžet diktira znatno slabiji roster što pokazuje tek 6. mesto koje trenutno zauzimaju na tabeli.

Favorizovani domaćin diktira tempo, napada, ali gosti iz brzog kontranapada preko Mutavdžića u 7. minutu dolaze prvi do vođstva. Odbranama se istakao Mujović, golman Novog Pazara, zaustavivši sijaset teških šutev na svoj gol, a u 12. minutu ga je spasla i prečka nakon udarca Radovanovića sa 6-7 metara.

Bedem Pazaraca je probijen u 16. minutu, Lazić je izveo prizeman slobodan udarac sa oko 14 metara, lopta je prošla golmanu Mujoviću kroz noge i zakoprcala se u mreži. Da gosti imaju ubitačnu kontru pokazali su pola minuta kasnije kada iz dva poteza Mutavdžić i Ćorović stižu nadomak gola Beograđana, ovaj put stativa je bila saveznik domaćih.

Na 36 sekundi pre kraja poluvremena viđen je majstorski potez Rajčevića, sa 6 metara je bocnuo loptu preko istrčalog Mujovića, za rezultat na semaforu 2:1 za FON.

U nastavku se igra puno obazrivije, viđeno je nekoliko lepih akcija na obe strane, ali bez prave završnice. Poslednja dva minuta gosti igraju sa golmanom-igračem bacivši sve karte na napad, ali rezultat ostaje kao i posle prvih 20 minuta, 2:1.

Ovom pobedom FON je i nominalno jesenji prvak zbog bolje gol diferencije u odnosu na rivale. Prvenstvo se nastavlja 12. februara, nakon učešća naše reprezentacije na Evropskom prvenstvu.

FON - NOVI PAZAR 2:1 (2:1)

SALA: USC Voždovac - Šumice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Nikolić Oliver i Stajić Dejan. STRELCI: Lazić 16. i Rajčević 20.min (FON), Mutavdžić 7.min (N.Pazar). ŽUTI KARTONI: Lazić (FON), Kapidžija (Novi Pazar).

FON: Josimović, Radovanović, Pešić, Rajčević, Ramić - rezerve: Vulić, Krasnić, Lazić, Pavlović, Milosavljević, Aleksić, Vasić.

NOVI PAZAR: Mujović, El.Redžović, Sadović, En.Redžović, Mutavdžić - rezerve: Pantović, Vuletić, Ćorović, Kapidžija, Miraljemović, Radetinac.

Bečej 2003 9 : 0 Kalča
Ivanjica 3 : 2 Konjarnik
Zemun Samo pravo 0 : 5 Loznica Grad 2018
FON 2 : 1 Novi Pazar
Winter sport 2 : 3 Vranje