Kulski Hajduk ubedljiv protiv Bečejaca

Pred golom Kuljana - foto: V. Jankov

Umesto priželjkivane prve pobede u ovoj godini, Bečejci su doživeli ubedljiv poraz od Kuljana. Istina, nisu gosti bili toliko bolji, ali su iskoristili svoje prilike. "Krivac" broj jedan je korpulentni napadač Kuljana Matijašević, koga je sudija Tešanović  zbog prigovora isključio već u 15. minutu, ali je dopustio da uđe zamena. Upravo je Ivanović, tri minuta po ulasku u igru, pošto sudija nije svirao prekršaj na Tomčiću, materijalizovao napad saigrača. Bečejci u 21. minutu nisu iskoristili svoju priliku, jer je, posle udarca iz ugla,Ćukloptu glavom prosledio samo do stative. A onda u34. minutu duplirano vođstvo Kuljana. Dobar centaršut sa desne strane Vlaisavljevića i Ivanović je samo podmetnuo nogukod druge stative.

U nastavku je Kudrićev šut sa sedam metara iz gužve izblokiran a u 75. minuti je isti igrač dobro prošao po levoj strani i centrirao, a Krajinović za malo bio kratak da loptu pošalje u mrežu. I kada su svi očekivali kraj, Šušnjar je odlično prošao po desnoj strani i uputio upotrebljiv centaršut po zemlji, koji je materijalizovao Vlaisavljević za konačnih 0:3.

OFK Bečej 1918 - Hajduk 1912 0:3 (0:2)

Bečej: Pomoćni teren s veštačkom podlogom Gradskog stadiona kraj Tise. Gladalaca: 50. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci: Ivanović u 18. i 34, a Vlaisavljević u 90. minutu za Hajduk 1912. Žuti kartoni: Vlaisavljević i Šakić (Hajduk 1912), Crveni kartom. Matijašević u 15. minutu (Hajduk 1912.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Milin, Vorgučin, Ćuk, Preradov, Žeravica, Tomić, Krajinović, Šormaz, Popadić, Tomčić. Igrali su  još: Brkić, Zeljković, Čanad, Tutnjević, Živanović, Vinović, Kuvakalović, Kudrić.

Hajduk 1912: Drinčić, Tadić, Vuković, F. Damjanović, Kaluđerović, Jančić, Radmanović, Šakić, Potkozarac, Vlaisavljević, Matijašević (od 15. minuta Ivanović). Igrali su još: V. Damjanović, Vujošević, Plavšić, Slijepčević, Šušnjar, Bogićević, Milanović.

OFK Bečej 1918 1 : 3 Radnički 1912
1. Maj Ruma 3 : 4 Tekstilac
Omladinac 0 : 2 Feniks 1995
Hajduk 1912 4 : 2 OFK Vršac
OFK Kikinda 0 : 1 Radnički (Zr)
Borac (S) 6 : 1 Tisa
Jedinstvo (SP) 2 : 5 Dinamo 1945
Borac (Š) 6 : 0 OFK Stari Grad