26.02.2022 V. Jankov

Bečejci na impresivan način stigli do prvih bodova

Marko Živkucin je direktno iz slobodnog udarca zakucao loptu u mrežu - foto: V. Jankov

Nišlije, baš, leže Bečejcima! Jesenas su Kalču ispratili sa 9:0, a sada Vinter Sport sa 8:0! Doda li se svemu da su ovo prvi bodovi Bečejaca u nastavku, onda pobeda ima dodatni značaj. Posebno raduje što su do ovogodišnjeg „prvenca“ stigli na impreivan način. Ne samo zbog rezultata, nego još više zbog prikazane igre. Već u 12. minutu je bilo 6:0 i da nisu digli nogu „sa gasa“, Nišlije bi doživele poraz dvocifrenim rezultatom.

Marko Novaković je već u drugom minutu otvorio goleadu, a u kasnijem toku utakmice je nekoliko puta asistirao saigračima za pogodak. Iskusni Milan Živić se dva puta upisao u listu strelaca, a Marko Živkucin je „bombom“ direktno iz slobodnog udarca zakucao loptu u mrežu za 3:0. Igor Mitić je, posle asistencije Živića, obišao golmana i u padu poslao loptu u mrežu...

U nastavku se igralo manje atraktivno, ali su pala još dva gola, a poslednjih desetak minuta šansu da brani dobio je Žarko Jorgići sačuvao je mrežu. Tek sada se videlo koliko treneru Igoru Šoši znači što imaju bolji roster, pa čestim izmenama odmara svoje igrače i jakim ritmom lomi protivnika.

Bečej 2003 - Vinter Sport 8:0  (6:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Vladan Radulović (Vinča) 8 i Ivan Biorac (Beograd) 8. Strelci: 1:0 Novaković u 2, 2:0 Živić u 5, 3:0 Živkucin u 7, 4:0 Stanić u 7, 5:0 Živić u 11, 6:0 Mitić u 12, 7:0 Stanković u 24, 8:0 Bodonji u 31. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 9 (5+4), Vinter Sport 7 (5+2). Igrač utakmice: Milan Živić (Bečej 2003)

Bečej 2003: VADASKI (8 ODBRANA) 8, NOVAKOVIĆ 8, KORAĆ 7,5, BODONJI 7,5, GOLUB 7,5, Jorgić 7, Živkucin 7,5, Mandić 7, Živić 8, Stanojević 7,5, Stanić 7,5, Stankoić 7,5.

Vinter Sport: L. ĐORĐEVIĆ (6 odbrana) 6, UROŠEVIĆ 5, RISTIĆ 5, STEVANOVIĆ 5, S. SIMIĆ 5,  M. Đorđević (3 odbrane) 5,5, Arsenijević 5, Radenković 5, Maksimović 5,5, B. Simić 5, Jovanović 5, Ilić 5, Bernić 5,5, Milosavljević 5,5.