Neuspešan izlet Građevinara na Novom Beogradu

IMT je sa dve vezane pobede ovog proleća započeo kampanju da stigne makar do mesta koje vodi u baraž za popunu Super lige. Ne zna već 10 utakmica za neuspeh, a poslednji poraz je doživeo od Žarkova kod kuće još 18. oktobra prošle godine. Na drugoj strani, Rad nije okusio slast pobede već 5 kola, ove nedelje je smenjen i trener Rendulić, pa je danas veliki ispit za njegove igrače kraj hale sportova na Novom Beogradu.

Na samom začetku utakmice domaći su mogli doći do vođstva. Radočaj je u 5. minutu opalio kao iz topa sa ivice kaznenog prostora, lopta je dobrano uzdrmala prečku. To je bila samo iskra koja nije zapalila vatru na terenu, u nastavku se igra bezidejno i ziheraški. Bukvalno, bez dešavanja na terenu je bilo sve do 40. minuta, kada Ivković sa 18 metara šutira zamalo iznad gola gostiju. Dva minuta kasnije domaći dolaze u vođstvo, Radočaj pokazuje još jednom da ima dinamit u nogama, šutirao je sa 17-18 metara, Babić izvadio loptu iz ugla, ali je odbio samo kratko do Ivkovića, koji je neumoljiv sa par metara.

Gosti u nastavku imaju terensku inicijativu, Slaviša Stojanović u 57. minutu iskušava budnost Kojića udarcem sa 20 metara, golman domaćih je na pravom mestu. Posle uigrane akcije, u kojoj su akteri Stevanović i strelac Stamenić, IMT je duplirao prednost u 61. minutu.

Zadnjih pola sata ništa značajno nije imalo za zabeležiti, Novobeograđani su uzeli tri vredna boda koja ih ostavljaju u igri za plasman u viši rang, dok gostima sa Banjice ostaju samo brige. Prvenstvo se nastavlja narednog vikenda 26. kolom, Traktoristi idu na noge Javor Matisu, u derbiju kola, dok Rad ima veoma težak raspored, na Banjicu stiže jedan od glavnih pretendenata na plasman u viši rang, Mladost GAT.

IMT - RAD 2:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Radovanović Uroš. STRELCI: Ivković 42. i Stamenić 61.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Glišić, Stamenić i Stevanović (IMT), Radlovački, Lalatović i Blažić (Rad).

IMT: Kojić, Zorić, Milić, Glišić, Stefanović (Marković), Ivković (Đuričin), Lučić (Stojanović), Savić, Džinović (Stamenić), Stevanović (Vukić), Radočaj.

RAD: Babić (Đurković), Vučićević (Marković), Lalatović, Bogdanović, Radlovački (Gojković), Blažić, Radivojević, Jakovljević, Gašić, Nenadović (Stojković).