Bez pobednika u gradskom derbiju

Velika vrućina, slaba poseta i bledo izdanje obe ekipe obeležile su gradski derbi starih rivala završen bez pobednika 2: 2. Još se malobrojna publika nije ni smestila na svoja mesta a gosti u zagrljaju slave prvi pogodak. Neshvatljivo loša procena Radovanovića koji na drugoj stativi ostavlja samog Čvorića kome nije bilo teško da u suprotan ugao pošalje loptu pored nemoćnog Radojevića.

Od tog momenta Tešnjar gospodari terenom i brzo stiže do izjednačenja pogotkom Đurđevića koji se vešto snalazi ispred gola Zsk-a. Izjednačenje je dalo krila tešnjarcima da nastave sa terenskom inicijativom koja nažalost za rezultat ima samo par poluprilika. Očajni sudija Nedić, dugogodišnji piun u rukama alfe i omege FK "Zsk", kad već nisu mogli njenovi igrači ponovo dovodi do prednosti dosudivši jedanaesterac koji je izazvao smeh na tribinama stadiona SRC "Peti puk". Tešnjarci svesni da moraju igrati i protiv Nedića nastavljaju istim ritmom ali mreže do poluvremena miruju a vredno je pomena samo isključenje Čvorića posle nesmotrenog starta nad Vučićevićem.

U nastavku Tešnjar izmenama pojačava pritisak na gol gostiju ali učaureni igrači Zska dobro zatvaraju prilaze svom golu i šanšu za treći pogodak traže iz kontri preko iskusnog Stjepanovića i brzonogog Vujića. Posle jedne takve Vujić beži odbrani Tešnjara tako da Janjiću nije preostalo ništa drugo nego da ga ruši na rubu šesnaesterca i sebe pošalje u svlačionicu. I kada su svi očekivali pobedu gostiju brži od pištaljke Nedića bio je Marjanović koji u nadoknadi vremena majstorski lobuje golmana Zska i donosi bod tešnjarcima. Tešnjar je mogao i do pobede jer je već u sledećem napadu imao situaciju tri na dva ali je neodlučnost i sebičnost Vujića razlog podele bodova u današnjem derbiju.

Tešnjar: Radojević, Radovanović, Popadić, Petrović (Vujić), Janjić, Milosavljević Neb. , Vasiljević, Pavlović (Stašević), Đurđević (Vukosavljević), Vučićević, Marjanović

Sovljak 3 : 0 Ribnikar
Rubribreza 1 : 3 Tulari
OFK Jabučje 2 : 1 Banjani
Mladost 1 : 0 Brezovica
Vrujci 0 : 1 Polet
Tešnjar 2 : 2 ZSK
Pepeljevac 1 : 1 Zadrugar