Tešnjarci iznenadili u Tularima

Prvi bodovi sa gostovanja ovog proleća stigli su iz Tulara. Mala ali odabrana ekspedicija TeŠnjaraca otiŠla je na najudaljenije gostovanje kako bi popravila loŠ utisak sa prethodne utakmice protiv Banjana i neoČekivano ali sasvim zasluŽeno donela sva tri boda u Valjevo. Tulari - Tešnjar 1:3 (0:2). Po velikoj vrućini i lošem terenu utakmica je otvorena ranim vodjstvom Tešnjara. Štoper domaćih pokušao je glavom da vrati loptu svom golmanu ali je to učinio nespretno i lobovao svog istrčalog golmana.
Krenuli su domaći nakon primljenog gola brzo da izjednače i umalo im to nije uspelo kada su iz jednog slobodnog udarca nadomak šesnaesterca pogodili prećku.Nedugo zatim veliku šansu da jos jednom nokautiraju protivnika propustaju Vujić i Liknić. Iz povoljnih pozicija šutiraju neprecizno. A onda jos jedan šok za domaće u poslednjem minutu prvog dela. Školska kontra Tešnjara po desnoj strani, idealan centaršut na peterac upućuje Vujić, loptu propušta Nenad Milosavljević, a na drugoj stativi potpuno sam loptu čeka Lalović i prosledjuje je u mrežu za 0:2 i odlazak na odmor.

Drugo poluvreme počinje naletima Tulara resenih da se brzim golom vrate u meč. To im i uspeva jer samo nakon tri minuta igre u nastavku prolaze pored uspavanog Janjića i Radojević je savladan - 1:2. Činilo se tada da ce Tešnjarci prokockati vodjstvo i da neće odoleti ali vrlo brzo stvari na svoje mesto postavlja junak današnje utakmice Nenad Milosavljević koji je u jednoj kontri primio loptu pregazio svoje čuvare i iskosa sa desne strane pocepao mrežu Tulara. U ovom naletu obnovio je povredu mišića i morao da napusti teren. Do kraja susreta Tešnjar se dobro i organizovano branio tako da domaći nisu uspeli da stvore nijednu ozbiljniju priliku. Tri boda putuju za Valjevo a nada za opstankom se ponovo radja.

Tešnjar: Radojević, Vujić, Kerleta, Marković,Vučićević, Janjić, Lalović (Tadić), Vasiljević, Milosavljević (Stašević), Marjanović, Liknić

Ribnikar 2 : 1 OFK Jabučje
Rubribreza 1 : 1 Mladost
Sovljak 3 : 1 Vrujci
Tulari 1 : 3 Tešnjar
Banjani 3 : 0 Pepeljevac
Brezovica 5 : 0 OFK Divci
Polet 2 : 3 Trlić