20.03.2022 V. Jankov

Prvi remi futsalera Bečeja 2003 u nastavku šampionata

Dok je lopta u igri, sve je moguće - foto: V. Jankov

Futsaleri Bečeja 2003 odoleli su u Ivanjici protiv istoimenog prvoligaša. Nisu pobedili, već prvi put u nastavku sezone igrali nerešeno (3:3) i zadržali distancu od šest bodova u odnosu na subotnjeg rivala, čime su korak bliže željenom plej ofu.

- Još jedna naša dobra igra, ali nije materijalizovana pobedom. Realizacija nam nije na nivou igre, a i golove smo primali olako. Bila je određena tanzija iz gledališta, što se prenelo na teren i imalo je uticala na igru. No, idemo po planu. Potrebna nam je pobeda iz naredne tri utakmice i onda ćemo razmišljati o plej ofu, veli trener Bečejaca Igor Šošo.

S rezultatskog aspekta, u Ivanjici je sve završemo u prvom poluvremenu. Bečejci su poveli golom Živića u osmom minutu, dva minuta kasnije bilo je 0:2, a strelac je bio Novaković iz kaznenog udarca sa šest metara. Uspela je Ivanjica golom Jovanovića da smanji u 12, a dva minuta kasnije Stanković je uvećao vođstvo Bečejaca. Borbena igra oba tima donela je niz prekršaja, što je koštalo Bečejce golova. Posle šestog prekršaja, Vukašinović je iz kaznenog udarca sa 10 metara u 17. minutu savladao Vadaskog za 2:3, a minut kasnije, nova neopreznost u vidu prekršaja, i Jovanović je sa istog mesta pogodio za 3:3.

U nastavku je bilo prilika, pogotovo pred golom domaćina, ali izostala je realziacija i rezultat na semaforu nije se menjao. Bečej 2003 igrao je u Ivanjici u sledećem sastavu: VADASKI, NOVAKOVIĆ, STANOJEVIĆ, GOLUB, STANKOVIĆ, Jorgić, Živkucin, Jovanović, Živić, Mitić, Korać, Bodonji, Mandić, Stanić.

Iako su ostala još tri kola da se igraju, već može da se razmišlja o plej ofu. Prvih šest ekipa će doigravati za titulu prvaka. Dve prvoplasirane ekipe će preskočiti prvi krug u kom se sastaju trećeplasirana i šestoplasirana, odnosno četvrtoplasirana i petoplasirana ekipa ligaškog dela šampionata. Ekipa koja ligaški deo završi na prvom mestu dočekaće u polufinalu pobednika (3-6), a drugoplasirana će igrati sa boljim iz dvomeča (4-5). Zato bi valjalo u poslednja tri okršaja uknjižiti što je moguće više bodova. Pobede li Bečejci u narednom kolu Novi Pazar, u slučaju istog broja bodova na kraju ligaškog dele biće bolje plasitani, jer je jesenas u Novom Pazaru bilo 3:3. Potom sledi gostovanje u Zemunu i na kraju kraj Tise okršaj sa vodećim Lozničanima.