Traktoristi ispustili pobedu u poslednjih pola sata

IMT je u seriji pobeda, posle pet uzastopnih uspeha umešao se u borbu za mesto koje vodi u baraž za popunu Super lige. Nasuprot njima, do prošlog kola vodeća Inđija, zapala je u krizu rezultata i sa samo pet osvojenih bodova ovog proleća iz isto toliko utakmica, skliznula sa liderske pozicije.

Nije se mogao poželeti bolji start Traktorista. Lučić je načeo mrežu gostiju u 45. sekundi, udarcem sa oko 12 metara, posle asistencije Džinovića. Domaći se potom spontano povlače na svoju polovinu, Inđija preuzima terensku inicijativu, ali ih odbrana IMT-a u par navrata veoma mudro hvata u ofsajd zamke.

Sledeće uzbuđenje je viđeno tek u 31. minutu, golman gostiju Čupić je loše ispucao jednu loptu, nje se dokopao Ivković i ishitreno šutirao iznad prečke, sa ivice kaznenog prostora. U 36. minutu IMT je udvostručio prednost, Radočaj posle solo prodora pogađa malu mrežu sa 14 metara. Zatim, isti igrač u 45. minutu sa 18 metara pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa i propušta priliku da već tada bude poznata odluka oko pobednika.

I u nastavku domaći igraju brže i eksplozivnije od rivala, Lučić u 53. minutu pravi dar-mar po krilu i vraća povratnu na 10 metara, odakle Radočaj šutira iz prve pravo u dobro postavljenog Čupića, lopta posle odbitka dolazi do Zorića, ali ni on ne uspeva da je smesti u mrežu. Inđija je prvi put opasnije pripretila u 56. minutu, Stefan Đurić je sa desetak metara prebacio golmana, ali i gol.

Gosti su povećali agresivnost poslednjih pola sata, njihovim atacima momci iz odbrane Novobeograđana odolevali su sve do 79. minuta, kada rezervista Đurić pravi slalom kroz odbranu i takoreći iz mrtvog ugla smanjuje na 2:1. Domaćim igračima kao da je ušla voda u uši i 5 minuta kasnije već je 2:2. Milosavljev je divno pogodio u trepavicu Žakulu, tako da ovom nije bilo teško da se upiše u listu strelaca sa peterca. Tako je domaće neshvatljuv pad u igri poslednjih 30 minuta koštao pobede. Već za vikend IMT gostuje nepredvidivim Žarkovčanima, dok Inđija u derbiju kola dočekuje Mladost GAT.

IMT - INĐIJA 2:2 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Blagojević Ivan. STRELCI: Lučić 1. i Radočaj 36.min (IMT), S.Đurić 79. i Žakula 84.min (Inđija). ŽUTI KARTONI: Lukić i Zorić (IMT), Plavšić, Stojanović, Žakula i S.Đurić (Inđija).

IMT: Kojić, Zorić, Glišić (Milić), Stefanović, Ivković (Luković), Lučić, Savić, Džinović, Stevanović (Marković), Lukić, Radočaj.

INĐIJA: Čupić, Vukajlović, Jovanović, Žakula, Stojanović, Desančić (Nedeljković), Bojović, Vukčević (Kovačević), Rađen (S.Đurić), Ignjatović, Plavšić (Milosavljev).