"Orlovi" golom minut pre kraja, uzeli tri boda u Makišu

Gosti sa Vračara su došli na Makiš sa jasnom željom, da sa nova tri boda nastave trku za vodećim dvojcem u nameri da se dokopaju višeg ranga takmičenja. Od samog starta su krenuli sa ofanzivnom igrom, međutim nemaju rešenje za zgusnutu odbranu domaćih.

Prvu ozbiljniju priliku za gol ima Čokić u 21. minutu, golman domaćih Mandić je atraktivnom intervencijom otklonio opasnost. Pritisak gostiju se smanjivao kako je utakmica odmicala, Lokomotiva uspeva da uspostavi ravnotežu na terenu. Jedini kod Sinđe koji nešto pokušava je Čokić, ali ni u 31. minutu ne uspeva da dovede goste u vođstvo, pogodio je spoljni deo mreže sa desetak metara iskosa. Domaći jedinu priliku u prvom delu imaju u 34. minutu, Mihailo je šutirao glavom sa peterca pravo u dobro postavljenog Mirkovića.

Najagilniji igrač Sinđelića, Čokić, nastavio je i u drugom poluvremenu da preti, oprobao je još jednom svoj udarac u 51. minutu, međutim nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora. Potom je i Cakić u 60. minutu pripretio udarcem sa distance, ovaj put lepo je odbranio golman domaćih Mandić. Gosti vrše strahovit pritisak, rezervista Jovanović u 68. minutu, zamalo je neprecizan sa desetak metara.

Da ni domaći nisu bezopasni pokazao je Živanović u 75. minutu, njegov šut iz okreta sa 15 metara, završio je blizu okvira gola. Pet minuta pre kraja Spasić iz slobodnjaka sa 22 metra šalje tek koji centimetar loptu pored stative gola domaćih, a minut kasnije ni Čokić ponovo ne biva precizan sa mnogo bliže razdaljine.

Do zaslužena tri boda "Orlovi" dolaze minut pre kraja, Marinković je bio asistent, a Čokić najzad pogodio metu, udarcem glavom sa 7-8 metara. Današnji rivali takmičenje nastavljaju u subotu pre podne, Lokomotiva na Dorćolu, a Sinđa kod kuće protiv Mokrolužana.

LOKOMOTIVA - SINĐELIĆ 0:1 (0:0)

STADION: FK Lokomotiva. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Rosić Nemanja i Bakić Marko. STRELAC: Čokić 89.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Mihailo i Jovanović (Lokomotiva), Martinović i Đurić (Sinđelić).

LOKOMOTIVA: N.Mandić, Nikolić, Stojanović, Ćirić, Marjanović, Mihailo, Lepojević (Jovanović) (Ilić), U.Mandić, Živanović L.Antić, Helajzen (Grbić).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević, Marinković, Đurić (Novićević), Martinović, Milicanović, Ratković (Ačanski), Cakić, Rašljanin (Kolarević), Spasić, Čokić.