Derbi sezone pripao Inđiji

Publika na Toyo Tires Areni danas ima priliku da prisustvuje susretu dva vodeća kluba Prve lige Srbije, kojima će suditi jedan od naših najperspektivnijih mladih sudija sa tog ranga takmičenja, Nikola Đorđević iz Aranđelovca, svi preduslovi za dobru predstavu su ispunjeni.

Posle početnog međusobnog opipavanja pulsa umalo Milosavljev u 13. minutu nije kaznio grešku Ilića u blizini kaznenog prostora. Šutirao je traljavo sa 16 metara, lopta je bila lak plen za gostujućeg golmana Milojevića. Samo 3 minuta kasnije i gosti prete preko Vidakova, ali bez pozitivnog ishoda.

Gosti do vođstva stižu u 19. minutu, Vidakov je uputio šut sa 17-18 metara, Čupić uz pomoć stative na trenutak zaustavlja udarac, na odbijenu loptu natrčava Vidakov i smešta je u prazan gol. U 25. minutu Desančić je uputio centaršut, Jočić u svom kaznenom prostoru loptu zaustavlja rukom i sigurni sudija Đorđević opravdano pokazuje na belu tačku za Inđiju. Siguran izvođač je Milosavljev, za poravnanje rezultata.

Mogli su domaći ubrzo da povedu, ne koriste kolosalnu šansu u 32. minutu. Posle lepog driblinga Đurić na penalu upošljava Stojanovića, čiji šut na metar ispred gol crte blokira Milovanović i izbacuje loptu u polje. Inđija dominira, a Đurić u 37. minutu posle solo prodora izlazi sam pred Milojevića koji maestralno brani njegov šut.

Potom i Novosađani prete preko Sekulića u 40. minutu, lopta je prohujala kraj samog roglja, nakon snažnog šuta sa 22 metra. Igra je dinamična, puna tempa, samo dva minuta kasnije viđena je kombinacija Milosavljeva i Đurića, koja samo zbog nonšalantnosti ovog drugog nije krunisana vođstvom Inđije. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imaju gosti u drugom minutu nadoknade, Savkovićev šut glavom sa peterca Čupić bravurozno brani, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Sa uzbuđenjima je nastavljeno i u drugom poluvremenu, Savković sa 12 metara cilja rašlje gola domaćih, ponovo se intervencijom istakao Čupić. Inđija dolazi do totalnog preokreta u 56. minutu filigrantski tačnim udarcem Ignjatovića sa preko 25 metara.

Gatovci posle primljenog pogotka pokušavaju da dođu do rezultatskog egala, ali momci trenera Kuljića snažnim blokom zaustavljaju njihove atake. Sve do 82. minuta nisu prišli golu Inđije, a onda Vidakov sa 14 metara šutira snažno, ali pravo u dobro postavljenog Čupića. Na kraju, Vidakov i Gojkov u prvom minutu nadoknade ne koriste i poslednju priliku da svojoj ekipi obezbede makar bod, spetljali su se na svega 5 metara udaljenosti od gola.

Ova sjajna fudbalska predstava završena je zasluženom pobedom Inđije, a celokupnom pozitivnom utisku doprinela je i vrlo dobra sudijska trojka. Inđija je preuzela čelo tabele dva kola pre kraja regularnog dela prvenstva i narednog vikenda ide u goste ekipi Budućnosti u Dobanovce, dok Mladost GAT dočekuje OFK Žarkovo.

INĐIJA - MLADOST GAT 2:1 (1:1)

STADION: TOJO Tires Arena. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Obradović Nikola i Govedarović Aleksandar. STRELCI: Milosavljev 26. (k.u.) i Ignjatović 56.min (Inđija), Vidakov 19.min (Mladost GAT). ŽUTI KARTONI: Đurić, Ignjatović, Žakula i Milosavljev (Inđija).

INĐIJA: Čupić, Nedeljković, Vukajlović, Milosavljev (Kovačević), S.Đurić (Srbijanac), Žakula, Stojanović, Desančić (Bađi), Bojović, Ignjatović, N.Đurić (Jovanović).

MLADOST GAT: Milojević, M.Ilić (Sević), Milovanović, Savanović (Popović), Dimitrov (Karać), Sousa, Vidakov, Mijić, Sekulić, Jočić (Gojkov), Savković.