Dubljani pred sam kraj utakmice iz penala iščupali bod na svom terenu

Detalj sa meča - foto: Dragan Ivanović

Po lepom i sunčanom vremenu pred oko 50 gledalaca, prvenstvenu utakmicu u okviru 19. kola Druge rasinske okružne lige, odigrali su domaći Kamenorezac 76 i gostujući ekipa Garevina 3:3, poluvreme 2:1 za domaći klub.

Domaći su prema rečima trenera Dragiše Jakovljevića u ovaj susret ušli bez osmorice standardnih igrača, što se odrazilo i na igru tokom celog susreta. Igralo se otvoreno i u većini slučajeva neefikasno, gosti su bili sređeniji u odbrani i napadu što se za domaće ne može reći. Odbrana Kamenorezca 76 bila je na momente zbunjena i neujednačena tako da su gostujući fudbaleri srećom neefikasno prostim akcijama dolazili do šesnaesterca i pokušavali da postignu pogodak. Domaći su prvi došli u vođstvo u 7. minutu pogodkom Nikole Pecića 1:0, u 25. minutu gosti poravnavaju rezultat strelac Nikola Pajić. U 37. minutu domaći vode sa 2:1 pogodak je postigao Aleksandar Vidaković što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku gotovo ista igra jednih i drugih, greškom odbrane Kamenorezca 76 gosti izjednačuju rezultat 2:2 u 50. minutu, strelac Vlada Savović. Fudbaleri Garevine su uspeli da dođu u vođstvo 3:2 u 81. minutu pogodkom Nikole Pajića. Do kraja utakmice ostalo je malo vremena da domaći učine nešto više, ipak dva minuta pre završetka susreta dosuđeni jedanaesterac za domaće uspešno je realizovao Nikola Pecić i obezbedio bod svom timu.

Ovaj susret dobro je vodio glavni sudija Ljubiša Jakovljević sa pomočnicima Ankicom Prodanović i Urošem Prodanovićem, dužnost delegata profesionalno je obavio Slobodan Obradović. U narednom 20. kolu Dubljani gostuju u Donjem Katunu kod ekipe Mladosti gde se nadaju da će biti kompletni i da će postići dobar rezultat. Garevina na svom terenu dočekaće ekipu Poljoprivrednika iz Počekovine

Borac 5 : 1 Župski biseri
Polet 57 0 : 0 Velika Drenova
Poljoprivrednik 2 : 0 Stari Trstenik
Kamenorezac 76 3 : 3 Garevina
Omladinac 3 : 2 Mladost
Jezero 2017 1 : 2 Vinogradar
Ribnik 1 : 1 Varvarin
Donji Kopaonik 2 : 0 14. Oktobar