Brodarac na jedvite jade pobedio Studentski grad

Petoplasirani Brodarac dočekuje, ovog proleća razgoropađeni Studentski grad. Obe ekipe igraju bez pritiska borbe oko relegacije ili promocije, te se očekuje lepršav i opušten fudbal.

Gosti sjajno otvaraju meč, poluvolej Gavrilovića sa 18 metara u 7. minutu, završio je u donjem desnom uglu golmana Bojovića. Brodarac je potom dominantan na terenu i u 15. minutu Jerović je uspeo da poravna rezultat.

Igra se otvoreno i fer, sve do 30. minuta nema uzbuđenja, kada je Miladinović dobro zagrejao dlanove gostujućeg golmana šutem sa 13-14 metara. Dva minuta kasnije isti igrač nije dovoljno skoncentrisan, pa sa svega par metara pogađa stativu Studentskog. Za potpuni preokret, pobrinuli su se u 33. minutu asistent Mladen Lukić i strelac Jovanović.

Brodarac i posle vođstva nastavlja sa napadima, a Miladinović u 35. minutu još jednom pokušava da savlada Bojovića, koji opet izlazi kao pobednik. Na drugoj strani Mladenović u 42. minutu sa svega 3-4 metra, glavom šalje loptu kraj stative gola Brodarca i propušta priliku da njegova ekipa egal rezultatom ode na odmor.

I u nastavku se igra nesmanjenim intezitetom, akcije se ređaju na obe strane, a gosti prvi prete u 58. minutu, šut Paunović iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara u rašlje, sjajno brani Dragićević. Igra se potom zaoštrila, glavni sudija je zbog par žešćih duela primorana da pokaže 4 žuta kartona u kratkom periodu, ne bi li smirila strasti.

Brodarac je prvi put u drugom poluvremenu ugrozio gol gostiju u 72. minutu, Jerović je neprecizan sa desetak metara. U drugom poluvremenu je bilo mnogo manje prilika, odbrane su puno čvršće, a šansu da obezbedi pobedu pre poslednjeg sudijskog zvižduka propustio je Gavrilović u drugom minutu nadoknade, kada sa 5 metara glavom šutira pravo u Bojovića.

Prvenstvo se nastavlja u sredu, Brodarac je gost poslednjeplasiranih Leštana, a Studenti dočekuju Radnički iz Obrenovca.

BRODARAC - STUDENTSKI GRAD 2:1 (2:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Rajović Marijana. STRELCI: Jerović 15. i Jovanović 33.min (Brodarac), Gavrilović 7.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Đurić i Ilić (Brodarac), Stokić i Mladenović (St.grad).

BRODARAC: Dragićević, Jovanović, Vitorović (Sićović), Đurić, Lekić (Stojanović), Ilić, Mi.Lukić, Jerović (Mitrović), Miladinović (Mijailović), Ml.Lukić, Nikolić (Vukosavljević).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Vukotić, Marković, Milanović, Mrđenović, Kuzmanović (Jovanov), Gavrilović (Janković), Paunović (Milošević), Jovanović, Stokić.

Zvezdara 0 : 0 BASK
Radnički (O) 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Brodarac 2 : 1 Studentski grad
BSK Borča 1 : 0 Leštane
Zemun 2 : 0 Jedinstvo
Borac 0 : 1 Radnički (NB)